Rīta Panorāma

Konferencē runās par sabiedrisko mediju lomu un problēmām

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda vadītāju Elīnu Vikmani

FOTO: Atklāta izstāde «Mūsu mājas bija Zeme. Uzplaukums»

Kultūras ministre Agnese Logina un Dānijas Karalistes vēstnieka amata kandidāts Mortens Jespersens (Morten Jespersen) ceturtdien, 21. septembrī, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstāžu zālē atklāja Ufes Isoloto (Uffe Isolotto) un kuratora Jākoba Lilemozes (Jakob Lillemose) radīto hiperreālistisko fantāziju pasauli, kas 2022. gadā ar lieliem panākumiem tika izstādīta Dānijas paviljonā Venēcijas biennālē.

Izstāde īpaši Rīgai radītā scenogrāfijā stāsta par cilvēces nākotni vizuāli krāšņā nezināmu augu un dabas elementu vidē ar atsaucēm uz Rīgas jūgendstila arhitektūru.

Stāsta centrā ir kentauru ģimene, kas apdzīvo pasauli, ko raksturo gan dramatiski, gan dīvaini dabas procesi, kas radikāli mainījuši dzīves un izdzīvošanas apstākļus. Tā lūkojas nākotnē, iekļauj elementus no pagātnes. Tā ilustrē neskaidro šodienu, kurā cilvēki navigē starp bioloģiju un tehnoloģiju, ekoloģisko katastrofu un planētas mīlestību, bezcerību un cerību.

Izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, izstādes producente un līdzkuratore Latvijā ir fonda valdes locekle Elīna Vikmane.

 

Atklāšanas pasākumā tika pirmatskaņots Annas Fišeres šim notikumam īpaši pārradīts fragments no opusa "Carmen Sibyllae" četriem dziedātājiem un arfai, kā arī notika kuratora radītā īsstāsta "No zemes klēpja" performance aktrises Ivetas Poles izpildījumā. 

Izstādes pavadošā programma iekļauj mākslinieku lekcijas un diskusiju ciklu, kā arī sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" izglītības iniciatīvu "Ziedoņa klase" izveidota kultūrizglītības nodarbība vidusskolēniem programmā "Latvijas Skolas soma".

Izstāde bez maksas būs pieejama no 23. septembra līdz 19. novembrim katru dienu no pulksten 12.00 līdz 19.00, izņemot pirmdienas, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda izstāžu zālē, New Hanza Biroji, Mihaila Tāla 1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti