Latviski izdots Fabio Stasi romāns «Čārlija pēdējā deja»

"Apgādā Zvaigzne ABC" iznācis itāļu rakstnieka, vairāku starptautisko literāro balvu laureāta Fabio Stasi romāns “Čārlija pēdējā deja” (L’ultimo ballo di Charlot, 2012). No itāļu valodas darbu tulkojusi Tamāra Liseka.

Fabio Stasi romānā “Čārlija pēdējā deja” lasītājs sastopas ar leģendāro Čārliju Čaplinu viņa mūža pēdējos gados, kad vecais vīrs raksta vēstules savam dēlam Kristoferam. Tās ir atmiņas par laiku, kad pasaules interese pievērsās jaunajam izgudrojumam – kino. Laiku, kad nevienam nezināmais aktieris Čārlijs Čaplins mācījās kļūt par zvaigzni. Viņa pūliņi tika novērtēti, apņēmīgais un talantīgais puisis kļuva slavens visā pasaulē. Un pat vēl šodien, ieraugot jocīgo siluetu ar lielajām kurpēm, pārāk mazo žaketi, švītīgo katliņu un mazajām ūsiņām, cilvēki pazīst un atceras Čārliju Čaplinu un viņa brīnišķīgās filmas. Romāns par viņa karjeras sākumu ir stāsts par kāpumiem un kritumiem, veiksmēm un neveiksmēm, stāsts, kurā apvienoti dokumentāli fakti un autora izdoma, radot brīnišķīgu, smeldzīgi skaistu vēstījumu par lielo pārmaiņu laiku.

Lasot nelielo grāmatu un iepazīstot kino leģendas, lasītājs atskārtīs, ka šo grāmatu var uztvert ne tikai kā aizgājušā laika atspīdumus smalkā literārā darbā. Romāna lielie panākumi pasaulē skaidrojami arī ar to, ka autoram izdevies vēstījumu uzrakstīt tīrā aizgājušo laiku manierē, nesteidzīgi un skaisti. Pateicoties Tamāras Lisekas tulkojumam, "arī latviešu lasītāji var novērtēt autora bagāto valodu," norāda izdevēji.

Fabio Stasi (1962) uzskata par vienu no talantīgākajiem mūsdienu itāļu rakstniekiem. Viņš sarakstījis vairākus romānus, bet latviešu valodā pagaidām lasāms tikai darbs “Čārlija pēdējā deja”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti