Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Stāstu krājums par dakteru klaunu ikdienas praksi bērnu slimnīcās

Izdots stāstu krājums par Dakteru Klaunu darbu ar mazajiem pacientiem

"Apgāds Zvaigzne ABC" laidis klajā Igora Narovska un Nataļjas Policjas grāmatu latviešu un krievu valodā "Daktera Klauna brīnumainās spēles. Terapeitiski stāsti". Šī ir grāmata par spēli kā valodu, kurā runā visi, un par spēles terapeitisko spēku, kurā var ielūkoties visi. 

Biedrības "Dr.Klauns" vadītaja Marianna Milovska Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma", raksturojot grāmatas tapšanu, pauda, ka "galvenais mērķis, lai cilvēki zinātu, ka [Dakteris Klauns nav] vienkārši tas cilvēks, kas gribēja tai brīdī uzvilkt sarkano degumu un iet pastaigāties pa slimnīcu, bet ka viņš ar spēles terapiju pašos grūtākajos brīžos slimnīcā spēj ļaut bērnam izdzīvot tās emocijas, kas viņā virmo. Vecākiem un medicīnas personālam ļauj pārdzīvot brīžus, kas ir smagāki, emocionāli grūti pārdzīvojami. Tas notiek caur spēli."

Milovska skaidro, ka Dakteri Klauni tiek rūpīgi atlasīti un veselu gadu mācās. Šobrīd strādā 35 aktīvie klauni visā Latvijā.

Dakteris Klauns Kivi pauda, ka lielākā daļa Dakteru Klaunu strādā Rīgā, jo te ir Bērnu slimnīca, bet viņi darbojas arī reģionos.

Gāmata "Daktera Klauna brīnumainās spēles. Terapeitiski stāsti" sastāv no stāstiem par to, kas noticis slimnīcā, tas ļauj ieskatīties Dakteru Klaunu ikdienā. Otrs mērķis grāmatas radīšanai – dot mazas receptītes arī vecākiem un pieaugušiem cilvēkiem, kā var komunicēt ar bērniem, it īpaši tad, kad ir emocionāls pagurums, pauda Milovska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti