Kultūras ziņas

Atklātas Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes

Kultūras ziņas

Izskanējis «Kremerata Baltica» festivāls

Rainim – 155

Dzejas dienās «cepinās» Raini Rīgā un apcerēs viņa atdzejotāja talantu Tadenavā

Dzejas dienās 11. septembrī notiks vairāki pasākumi par godu Raiņa dzimšanas dienai. Pirms 55 gadiem tieši Raiņa simtā dzimšanas diena bija par iemeslu pirmajai Dzejas dienai.

11. septembrī Raiņa un Aspazijas muzejā Rīgā notiks sarunas par Raiņa lugu “Uguns un nakts”, kā arī Raiņa “cepiens”, kurā par Raini un viņa slaveno lugu jokos četri komiķi. Ar performatīvu lasījumu uzstāsies aktrise Guna Zariņa.

Savukārt Raiņa dzimtajās mājās Tadenavā 11. septembrī viesosies dzejniece un muzeja ekspozīcijas autore Inese Zandere.

Inese Zandere par Dzejas dienāmMāra Rozenberga

“Kā vienmēr – centrālais notikums man būs Raiņa muzejā Tadenavā, ar kuru man ir īpašas attiecības un kur jau, šķiet, gadus septiņus vienmēr viesojos Dzejas dienās kopā ar kolēģiem,” stāsta Inese Zandere. “Šoreiz mēs kopā ar Guntaru Godiņu apcerēsim Raini kā atdzejotāju, Guntaru pašu kā atdzejotāju, un pastāstīsim arī par “tikpat kā latviešu” dzejnieka Contras jauno grāmatu bērniem “Visi ir visgudrākie”, ar ko sagaidījām 1. septembri. Kopā ar mums būs arī ilustratore Elīna Brasliņa un mūziķi. Jo Tadenavu vienmēr apmeklē visi tie dzejas draugi, kas kaut ko ar dzeju dara pēc tam, kad tā ir uzrakstīta.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti