Kultūras Rondo

Ojārs Feldbergs Pedvālē veido vides mākslas objektu "Sapulce"

Kultūras Rondo

Sarunas par izrādi "Irānas konference"

Kultūras akadēmija svin 30.dzimšanas dienu ar festivālu digitālajā vidē

LKA trīsdesmitgades festivālā – #Ēkultūra, Egila Levita lekcija, tiešsaistes konference

Svinīgo Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) trīsdesmitgadi atklās Latvijas Valsts prezidents un LKA goda profesors Egils Levits ar lekciju “Kāpēc kultūra?”, bet jubilejas gada notikumus aizsāks studējošo konference “ZinātMāksla” un digitālais festivāls ar LKA radošo darbu retrospekciju, diskusijām un pētnieciski-mākslinieciskām refleksijām, medijus informē LKA pārstāvji.

Trīs notikumos – 13., 14. un 15. maijā – LKA piedāvās interesentiem pievienoties un sekot tiešsaistē LKA "Facebook" lapā.

13. maijā pulksten 14.00 uz atvērto lekciju “Kultūra ārkārtas situācijā: skaitļi un stāsti” aicinās LKA profesore Anda Laķe un Kultūras socioloģijas un menedžmenta 3. kursa studenti.

14. maijā pulksten 10.00 norisināsies LKA studējošo konference “ZinātMāksla”, kurā ar savu pētniecisko darbu rezultātus prezentēs LKA bakalaura studiju un maģistrantūras studenti. Savā studiju pieredzē ārkārtas apstākļos dalīsies studente, kura šobrīd atrodas starptautiskajā mobilitātē Po Universitātē Francijā.

Tiks prezentēti darbi par talantu menedžmentu kultūras organizācijās, nenotikušo latviešu dzejas avangardu, minoritāšu reprezentāciju Latvijas spēlfilmās no 1991. līdz 2019. gadam, pirmo latviešu klaunu duetu Ripsi un Pipsi klaunādes un Rīgas cirka kontekstā.

Digitālo festivālu noslēdzot un atklājot LKA 30. jubilejas gada svinības, 15. maijā pulksten 10.00 notiks svinīgā sēde, piedaloties Latvijas Valsts prezidentam un LKA goda profesoram Egilam Levitam, kultūras ministram Naurim Puntulim (Nacionālā apvienība), izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (Jaunā konservatīvā partija), Latvijas Mākslas akadēmijas rektoram Kristapam Zariņam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoram Guntaram Prānim, profesoram un LKA otrajam rektoram Jānim Siliņam, LKA absolventei Lienei Ozoliņai un LKA studējošo pašpārvaldei. 

Tāpat visas nedēļas garumā LKA piedāvās dažādus #ēkultūras notikumus.

Tiešsaistes filmu programma "Šķērsgriezums", kas bez maksas ikvienam interesentam būs pieejama LKA Nacionālās filmu skolas "Vimeo" kanālā, piedāvās Latvijas Kultūras akadēmijā uzņemtu mācību darbu izlasi, sākot no 1995. gada līdz mūsu dienām. Programmā iekļautas Annas Vidulejas, Anda Miziša, Aika Karapetjana, Kristapa Krūmiņa un Lienes Lindes spēles īsfilmas, kā arī Anetes Šuces un Aleksandra Grebņeva pilnmetrāžas dokumentālā filma "Maskačka", tā piedāvājot sava veida šķērsgriezumu žanriskajai un tematiskajai daudzveidībai, kas jau gandrīz trīs desmitgades raksturo Latvijas Kultūras akadēmijas ļoti bagātīgo audiovizuālo mācību darbu arhīvu.

Skatuves mākslas cienītājiem LKA piedāvās trīs leģendāru izrāžu ierakstus.

LKA sadarbībā ar Latvijas Televīziju platformā Teatris.zip piedāvās izrādes “Pazudušais dēls” un “Brāļi Karamazovi” (režisors Pēteris Krilovs, 1997).

“Brāļi Karamazovi” ir pirmā apvienotā LKA aktieru un režisoru kursa diplomdarbs. Izrāde ir sešas ar pusi stundas gara un, pateicoties tai, Zirgu pasta zāle ieguva savu nosaukumu – “Karamazovu zāle”.

Bez aktieru kolektīva, kas kā studenti piedalās šajā izrādē, nav iedomājams 21. gadsimta latviešu teātris –

Ģirts Ēcis (Ivans), Arturs Skrastiņš (Dmitrijs), Regnārs Vaivars (Aļoša), Baiba Broka (Grušeņka), Kaspars Znotiņš (Velns), Anita Sproģe (Katerina Ivanovna), Evija Krūze (Ļiza), Andris Keišs (Smerdjakovs), Gundega Ozolīte (Māte), Ivars Lūsis (Rakitins), citās lomās arī Ģirts Rāviņš, Māris Liniņš, Gatis Šmits, Guntis Zēbergs.

“Pazudušais dēls” (2002) ir smalks psiholoģiskā teātra meistardarbs, kurā režisore un pedagoģe Māra Ķimele vienotā ansamblī saliedējusi Valmieras teātra vidējās paaudzes aktierus un LKA tobrīdējos 3. kursa aktiermākslas studentus, daļu no Pētera Krilova vadītā Valmieras kursa. Izrāde tapa pēc Valmieras teātra iniciatīvas, pirmizrādi piedzīvoja 2. Rūdolfa Blaumaņa festivālā 2002. gada aprīlī pārpildītā Valmieras teātra Mēģinājumu zālē, ieguva uzvaru Blaumaņa festivālā un trīs “Spēlmaņu nakts” balvas.

Savukārt izrādi “Simbelīns” pēc Viljama Šekspīra darba “Simbelīns” motīviem nedēļas garumā būs iespēja skatīties LKA “Youtube” kontā. Izrāde ir LKA teātra režijas bakalaura programmas absolventu aktiermeistarības diplomdarbs, kur visās lomas tikai topošie režisori – Valters Sīlis, Kārlis Krūmiņš, Inga Tropa (vēlāk Imodženas lomā Madara Botmane), Arnita Jaunzeme, Juris Jonelis, Edgars Kaufelds, Ieva Paševska, Andrejs Polozkovs, Lauma Balode un Māra Siliņa.

Izrāde ir pirmais režisora un pedagoga Dāvida Džovanzanas projekts LKA un Latvijā vispār un tikai otrais Šekspīra traģikomēdijas “Simbelīns” iestudējums latviešu teātrī.

Digitālā festivāla programmā iekļauti arī tādi notikumi kā LKA bakalaura studiju “Laikmetīgās dejas māksla” 2. kursa studentu dejas improvizācijas nodarbību videokopsavilkums, parādot skatītājiem, kā norit radošais process karantīnas laikā. Tāpat LKA Skatuves mākslas katedra uz diskusiju aicinās LKA radošo specializāciju kursu vadītājus Elmāru Seņkovu, Indru Rogu, Olgu Žitluhinu, Alvi Hermani, lai runātu par darba stratēģijām ārkārtas situācijā skatuves mākslā, kā horeogrāfi, aktieri un režisori pielāgojas attālinātajam studiju procesam. Diskusijas moderatore Zane Kreicberga. Diskusiju par to, kas divu mēnešu ārkārtas situācijā notiek ar kino un kino izglītību, piedāvās LKA Nacionālā filmu skola.

Papildu informācija par LKA digitālo festivālu un trīsdesmitgades svinībām pieejama LKA mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti