Darbu sāk topošais Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos

1.jūlijā, Imanta Ziedoņa vārda dienā, tiks atklāta dzejnieka vasaras mājās "Dzirnakmeņi" topošā muzeja pilotsezona. No jūlija līdz septembrim muzejā notiks aktivitātes uzņēmējiem, trešo klašu skolotājiem, kaimiņiem un muzeju darbiniekiem, kuri izvēlēti kā pirmās sezonas jaunrades programmu mērķauditorija.

2010.gadā Imants Ziedonis novēlēja sava muzeja veidošanu fondam "Viegli", lai īstenotu senu sapni par to, ka viņa vasaras māja Murjāņos top par netipisku muzeju - vietu jaunradei. Iecerēts, ka Ziedoņa muzejs būs katra ceļš uz radošu ideju īstenošanu un sevis izzināšanu.

"Ziedoņa muzejs ir pašā ceļa sākumā - kopā ar muzeju māksliniekiem "DD studio" un Imanta Ziedoņa draugiem un laika biedriem meklējam risinājumus, kā izveidot tādu muzeju, kas būtu gan radošs un netipisks, kā to vēlējās dzejnieks, gan sabiedrībai saprotams un pieejams. Šogad, iesākot pirmo pilotsezonu, strādāsim ar uzņēmējiem, kuru iesaiste ir nozīmīga muzeja tālākā attīstībā. Vēlamies veidot arī to muzeju darbinieku kopienu, kas ieinteresēta muzeja kā jaunrades veicināšanas instrumenta attīstībā. Tāpat turpināsim atbalstīt izcilību jaunradē, organizējot apbalvojumu "Laiks Ziedonim"," stāsta fonda "Viegli" pārstāve Ināra Kehre.

Šovasar pirmoreiz Ziedoņa vasaras mājā "Dzirnakmeņi" būs iespēja piedzīvot īpaši izstrādātu programmu, kas tapusi sarunās ar Imanta Ziedoņa laikabiedriem, draugiem un fonda "Viegli" sadarbības partneriem. Programmas mērķis ir attīstīt tās dalībnieku radošumu, vienlaikus dodot iespēju piedzīvot Ziedoņa muzeja atmosfēru.

Jūlijā uzņēmēji tiek aicināti piedalīties muzeja jaunrades programmā, ko vadīs režisors Varis Klausītājs, mūziķis Goran Gora, dzejnieks Henriks Eliass Zēgners, biologs Andris Urtāns, kā arī muzeja veidotāja Žanete Grende.

4.jūlijā Ziedoņa muzejā notiks apbalvojuma "Laiks Ziedonim" vasaras nometne, kurā lekcijas un nodarbības vadīs šī gada laureāti - uzņēmējs Uldis Leiterts (SIA "Infogram"), kognitīvo zinātņu pētnieks Jurģis Šķilters, tradicionālā tautas mūzikas instrumenta "basīte" atjaunotājs Varis Auziņš un dzejniece Inese Zandere.

Augustā koris "Balsis" Inta Teterovska vadībā pieskandinās visu Lojas upes gravu un sniegs koncertu visiem muzeja kaimiņiem un Murjāņu iedzīvotājiem.

Septembrī "Dzirnakmeņos" viesosies muzeju darbinieki un trešo klašu skolotāji. Skolotājus iepazīstināsim arī ar Imanta Ziedoņa digitālā muzeja otro kārtu - mācību spēli par "Krāsainajām pasakām", kas būs jauns mācību līdzeklis Ziedoņa pasaku apguvei. Mācību spēle ir turpinājums 2012.gadā iesāktajam - toreiz izdotā spēle "Epifāniju līkloči" kļuvusi par daļu no epifāniju apguves procesa pamatskolās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt