Sadaļas Sadaļas

Aicina pieteikt pretendentus latgaliešu kultūras gada balvai «Boņuks 2020»

Latgales vēstniecība “Gors” izsludinājusi ikgadējās latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pretendentu pieteikšanu par padarīto 2020. gadā. Pretendentu pieteikšana iespējama līdz 8. janvārim. Māla statuetes par paveikto šogad saņems 11 latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, procesi un personības, informēja organizatori.

Latgaliešu kultūras gada balva tiek rīkota ar nolūku apkopot labākos pagājušā gada veikumus un pasākumus, godināt aktīvākos Latgales kultūras pārstāvjus, popularizētājus, veicinot turpmāku jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību.

Pretendentus balvai arī šoreiz var iesniegt kategorijās “Valoda. Literatūra. Publicistika”, “Aktivitātes. Notikumi. Personības” un “Audio. Video”, no kurām balvas žūrija, izvērtējot pretendentus divās kārtās, izvirzīs 30 nominantus un no tiem 10 balvas saņēmējus – aktivitātes, personības, notikumus, darbus, bez kuriem visvairāk nebūtu iedomāja latgaliskā kultūra 2020. gadā. Viena balva nemainīgi tiks piešķirta par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Aizpildītas pieteikuma anketas balvai “Boņuks 2020” tiešsaistes pieteikuma, elektroniskā veidā vai pa pastu Latgales vēstniecība “Gors” gaidīs līdz 2021. gada 8. janvārim. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs latgalisko kultūrvidi vai attiecīgo balvas nozari pārzinoša žūrija vismaz 25 cilvēku sastāvā. Balvas pretendenta pieteikuma anketu internetā var atrast balvas "Boņuks" un Latgales vēstniecības "Gors" mājaslapās.

Balvas “Boņuks 2020” pasniegšanas ceremonija paredzēta 2021. gada 28. februārī Latgales vēstniecībā “Gors”, un kā vienmēr tā būs vērojama tiešsaistē, bet satikšanās klātienē būs atkarīga no situācijas valstī un tajā brīdī pastāvošajiem ierobežojumiem. “Boņuks 2020” ceremonijas vadīšana šoreiz būs uzticēta komiķim Jānim Skutelim, kura dzimtā puse ir Latgalē – Viļānu novada Dekšārēs.

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” pirmo reizi tika pasniegta 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības “Gors” komanda, sadarbojoties ar biedrību “Partitūra”. “Boņuks 2020” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma ar A/S “Latvijas Valsts meži” un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, kā arī Rēzeknes pilsētas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt