Baltijas valstis un Polija apņemas palīdzēt saglābt karā postīto Ukrainas kultūras mantojumu

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēdzošajā dienā – 9. jūlijā – piecu valstu kultūras ministri parakstīja vienotu deklarāciju par Latvijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas atbalstu Ukrainas kultūras mantojuma atjaunošanai, informēja Latvijas Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Lai vēlreiz akcentētu, cik svarīgi Krievijas sāktā, pilna apmēra agresijas kara Ukrainā apstākļos ir turpināt atbalstīt iniciatīvas Ukrainas kultūras mantojuma saglabāšanai un arī aizsargāšanai nākamajām paaudzēm, izmantojot kā nacionālo, tā arī Eiropas, starptautisko programmu un instrumentu finansējumu,

deklarācija paredz atbalstu Ukrainas kultūras un radošajām nozarēm, sniedzot to atbilstoši Ukrainas identificētajām vajadzībām un ciešā sadarbībā ar Ukrainas valsts, nevalstiskajām iestādēm un privāto sektoru.

Deklarācija pauž atbalstu arī Ukrainas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai, tostarp trimdas ukraiņu kopienās; nemateriālais kultūras mantojums ir būtiska ukraiņu identitātes sastāvdaļa un tam ir svarīga loma sabiedrības un indivīdu dzīvē, turpmākā attīstībā un noturībā.

Deklarāciju Latvijas vārdā parakstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis, Ukrainas – kultūras un informācijas politikas ministrs Oleksandrs Tkačenko (Oleksandr Tkachenko), Polijas premjerministra vietnieks, kultūras un nacionālā mantojuma ministrs Pjotrs Gliņskis (Piotr Gliński), Lietuvas kultūras ministrs Simons Kairis (Simonas Kairys) un Igaunijas kultūras ministre Heidi Purga (Heidy Purga).

Pirms vienotās deklarācijas parakstīšanas noritēja Kultūras ministrijas rīkota Latvijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas kultūras ministru augsta līmeņa diskusiju par Ukrainas kultūras mantojuma aizsardzību Krievijas armijas iebrukuma laikā.

Deklarācija tika parakstīta, arī klātesot UNESCO ģenerāldirektores vietniekam kultūras jautājumos Ernesto Ottonem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti