Ko tu zini par dejām, dziesmām un svētkiem? Aicina uz UNESCO tiešsaistes viktorīnu

Atzīmējot UNESCO nedēļu Latvijā, kas šoruden ir veltīta UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu 20. gadadienai, ikviens interesents ir aicināts 20. oktobra vakarā piedalīties tiešsaistes erudīcijas spēlē "UNESCO viktorīna".

Spēli rīko UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un erudīcijas spēļu rīkotājs "Lielā viktorīna".

"Piedaloties UNESCO viktorīnā, jūs pārbaudīsiet savas spējas rast atbildes uz jautājumiem par dejām, dziesmām, spēlēm, svētkiem, ēdieniem, tērpiem, amatniecības prasmēm un citām tradīcijām, kas ir izturējušas laika pārbaudi un veido Latvijas un pasaules dzīvo jeb nemateriālo kultūras mantojumu," pauž UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Komunikācijas un informācijas sektora vadītāja Beāte Lielmane.

Gatavojoties erudīcijas spēlei, ieteicams iepazīties ar tiešsaistē pieejamu noderīgu informāciju par nemateriālā kultūras mantojuma vērtībām Latvijā un pasaulē: https://nematerialakultura.lv un https://ich.unesco.org.

Spēlē, kas norisināsies tiešsaistē piektdien, 20. oktobrī, pulksten 20.00 ir aicināts piedalīties ikviens interesents – gan skolēni, gan pieaugušie. Dalībai erudīcijas spēlē ir nepieciešams viens dators un viena viedierīce. Dalība spēlē ir bez maksas. Erudītākie dalībnieki tiks apbalvoti ar tematiskām balvām.

Pieteikšanās dalībai tiešsaistes erudīcijas spēlē ir iespējama vietnē www.viktorina.lv/live, atrodot erudīcijas spēli plānoto viktorīnu kalendārā 20. oktobra datumā. Plašāka informācija par erudīcijas spēles norises kārtību tiks nosūtīta uz e-pasta adresi pēc reģistrācijas spēlei. 

Tiešsaistes erudīcijas spēle ir viens no UNESCO nedēļas 2023 tematiskajiem pasākumiem. UNESCO erudīcijas spēles jautājumi tapuši sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un kopienām, kuru mantojums iekļauts UNESCO un Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstos.

UNESCO nedēļa Latvijā norisinās ik gadu oktobrī kopš 2011. gada, tā iezīmējot 1991. gada 14. oktobri, kad Latvija tika oficiāli uzņemta UNESCO.

Par UNESCO

UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) ir specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kas apvieno 193 valstis visā pasaulē savstarpējai sadarbībai izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas jomā, lai sekmētu mieru, sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā, bet kopš 1994. gada izveidotā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija nodrošina UNESCO programmu īstenošanu Latvijā un rūpējas par Latvijas interešu un pieredzes pārstāvniecību UNESCO darbības jomās starptautiski. Plašāk: www.unesco.lv un Facebook.com/UNESCOLNK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti