«Nauda, konti un neveikli krāpnieki» – tapusi pašmāju kriminālkomēdija «Uzticības persona»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

22. aprīlī ceļu pie skatītājiem uzsāks jaunā režisora Jurija Skorobogatova kriminālkomēdija "Uzticības persona", kas ir "stāsts par naudu, kontiem un neveikliem krāpniekiem", informēja filmas pārstāvji.

"Artis Baranovskis (Jurijs Djakonovs) ir "reģistrators", kurš palīdz saviem klientiem atvērt kompānijas un bankas kontus, reģistrējot tos uz fiktīvām firmām. Stundu pirms tam, kad viņš dodas uz savām kāzām, viņam ir jāatrod Jana (Marija Linarte), fiktīvas firmas valdes locekle, kuras kontā ir ieskaitīta ļoti liela summa. Kad gadījuma darbu veicēja tiek pārvērsta par lēdiju, kurai patiešām varētu piederēt šāds konts, viņai rodas savs plāns tālākajai notikumu attīstībai," teikts filmas aprakstā.

Galvenajās lomās: Jurijs Djakonovs, Marija Linarte, Egons Dombrovskis, Igors Čerņavskis, Mārcis Lācis, Zane Aļļēna un Kaspars Gods.

Filmas režisors Jurijs Skorobogatovs stāsta, kā rādās scenārija ideja: "Tas radās relatīvi sen, filmējot sociāla rakstura raidījumus, kur redzēju dažādu cilvēku stāstus, kas dzīvo atšķirīgos sociālajos slāņos. Vide ietekmē cilvēka apziņu; lai cilvēks mainītu apziņu, viņam jāmaina vide. Filmā tiek apspēlēts jautājums, vai tā vide, kur cilvēki tiecas, ir labāka par esošo? Tas ir stāsts par cilvēka izaugsmi – Jana (filmas galvenā varone) var paskatīties uz sevi no citas puses, pieņemot lēmumus savas dzīves tālākajai attīstībai, tādējādi izraujoties no vides, kurā viņa ir bijusi, bet pārmaiņas nāk ar negaidītu smaciņu. Kādas? Tas jau jāskatās filmā."

Aktrise Marija Linarte par savu lomu teic: "Jana Zīlīte ir jauna meitene, kas ir dzīves pabērns, dzīvojusi vairākos bērnunamos, nav piedzīvojusi nekādu pilnvērtīgu ģimeni, tēva nav, mamma – alkoholiķe. Nokļuvusi uz ielas, viņa pelna naudu mammai un brālim ar veidiem, kādi ir iespējami uz ielas, līdz satiek Arti un viss mainās."

Savukārt aktieris Jurijs Djakonovs par Arta tēlu un savu spilgtāko ainu stāsta: "Man ar savu raksturu gribējās iet tālu, lai viss ir pēc iespējas ticami. Tēlojot šo lomu, es vēlējos, lai kadrā viss izskatās reālistiski. Varu uzsvērt, ka filmā ir moments, kur man ar bisi šauj pie galvas. Uz šo avantūru man vajadzēja pierunāt producenti, lai filmētu šo ainu kadrā. To skaņu un tās bailes es vēl ilgi atcerēšos, kaut tika šauts ar tukšām lodēm. Tāpat kā šķūņa dedzināšanu, kas bija episka. Protams, spīdzināšana, slīcināšana un dedzināšana arī nav kas tāds, ko aktieris piedzīvo bieži filmēšanas laukumā."

Filmas režisors ir Jurijs Skorobogatovs, producente: Antra Cilinska, scenārija autori: Jurijs Skorobogatovs un Oskars Rupenheits. Operators ir Aigars Sērmukšs, mākslinieks Kārlis Balodis, kostīmu māksliniece Anastasija Golubeva, grima māksliniece Ilona Zariņa, mūzikas komponists Kārlis Auzāns. Repera Ozola izpildītā "Komforta zona" ir filmas tituldziesma

Jurijs Skorobogatovs (38) ir jauns režisors Latvijas kino pasaulē. Absolvējis Latvijas Nacionālo FIlmu skolu divas reizes – vienreiz kā operators un otro reizi kā režisors. Pēdējos desmit savas dzīves gadus ir pavadījis, darbojoties dažādās televīzijas programmās un strādājot par operatoru un realitātes šovu režisoru.

Filmu producējusi "Jura Podnieka Studija" sadarbībā ar "Go3".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti