Kādi bijuši pēdējie 30 gadi Latvijas kinomākslā? Notiks diskusija «Latvijas kino. Jaunie laiki»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA)  Nacionālo filmu skolu un portālu "Kino raksti" 23. februārī pulksten 15.00 rīko diskusiju "Latvijas kino. Jaunie laiki", kas skatīs pēdējos trīsdesmit gadus Latvijas kinomākslā. Diskusija būs vērojama tiešraidē portālā LSM.lv, kā arī "Lielā Kristapa" ''Facebook'' lapā, informēja rīkotāji.

Diskusija iesāksies plkst. 15.00, aplūkojot 1990.–2020. gadu Latvijas kinomākslu. Pagājušā gada nogalē klajā nāca fundamentāls pētījums par neatkarīgās Latvijas kino "Latvijas kinomāksla. Jaunie laiki. 1990–2020". Diskusijā piedalīsies monogrāfijas veidotāji un autori, taču tā nebūs atskaite par padarīto. Grāmata tiks izmantota kā pamats jautājumam "Kādas Latvijā ir kino veidošanas prakses un teorijas attiecības?" Citi, no šī izrietoši jautājumi, un, iespējams, atbildes atklāsies diskusijas laikā, norādīja diskusijas veidotāji.

Diskusiju vadīs producents Uldis Cekulis. Diskusijā piedalīsies: LKA profesore un vadošā pētniece Inga Pērkone, LKA pētniece, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, LKA profesors, pētnieks, kinorežisors un scenārists Dāvis Sīmanis, LKA zinātniskā asistente un vieslektore Zane Balčus, animācijas kino pētniece un kritiķe Ieva Viese-Vigula. 

Savukārt no plkst.16.30 diskusija pievērsīsies 2021. gadam Latvijas kinomākslā. Diskusijas otrā daļa tiek rīkota sadarbībā ar interneta žurnālu "Kino Raksti", kas pastāvīgi seko Latvijas filmu nozares attīstībai un aicinās domāt par kinoprocesiem šodien – "Lielā Kristapa" laikā, bet arī pirms un pēc balvu dalīšanas, pirms un pēc pandēmijas, vakar, šodien un rīt. Vai kinodzīve ir radikāli mainījusies un vai ''Lielais Kristaps'' tiek tai līdzi? Vai Nacionālā kino balva ir uzticams mērinstruments, un ko rāda mērījumi? Vai nozares attīstība iet uz to pusi, kur to gaida skatītāji? 

Diskusijā piedalīsies praktiķi un teorētiķi, nozares vadība un filmu izrādītāji – kinokritiķe un kinoteātra "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa, producente Alise Ģelze, režisors un producents Matīss Kaža, LMT Viedtelevīzijas satura vadītāja Anna Rozenvalde, producents Guntis Trekteris, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, sarunu vadīs portāla "Kino Raksti" galvenā redaktore Kristīne Matīsa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti