Ziedonim veltīts vilciens vedīs ceļā pa dzejnieka bērnības un jaunības takām

No 20. aprīļa pa Latviju sāk kursēt ar taureņu uzbrukumu vagonos un ziedošiem ķiršiem to logos izrotāts AS "Pasažieru vilciens" elektrovilciena sastāvs. Tas tapis projektā "Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni", atzīmējot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu, informē Tukuma novada pašvaldība, kas īsteno projektu.

Ar īpašo dizainu rotātais vilciens kursēs visās Latvijas elektrovilcienu dzelzceļa līnijās un vēstīs par aicinājumu ieraudzīt, sajust un atklāt Ziedoni dabā, koncertos, pasākumos un kultūrtūrisma maršrutā.

"Imants Ziedonis ir bijis aizrautīgs ceļotājs – izstaigājis dzimto Latviju un pabijis daudzās valstīs ārpus tās robežām. Vērojis dabu un aprakstījis to. Sanākot kopā Jūrmalas, Tukuma, Lapmežciema, Ragaciema un Engures kultūras jomas darbiniekiem, izveidots kultūrtūrisma maršruts "Noķer Ziedoni". Maršrutam izveidots arī audio gids, ar kura palīdzību būs iespējams doties interaktīvā ceļojumā pa dzejnieka Imanta Ziedoņa bērnības un jaunības takām ar aicinājumu iepazīt dzejnieka dzīves gājumu, personību un daiļradi," stāsta pašvaldībā.

Maršruts tiks atklāts 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, kas ir nākamā diena pēc dzejnieka dzimšanas dienas.

Periodā no 1. maija līdz pat Dzejas dienām septembrī dzejnieka daiļrades mīļotāji varēs apmeklēt virkni pasākumu, tai skaitā arī vilcienā. Ziedoņa pasākumu cikls iesāksies ar trīs dienu koncertu sēriju "Es būšu tur" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, ko 1., 2. un 3. maijā organizē Imanta Ziedoņa fonds "Viegli". Savukārt 3. maijā no pulksten 15.00 līdz 16.00 vilcienu maršrutā Tukums –Rīga norisināsies zibakcija #Ziedonim90 ar Imanta Ziedoņa darbu lasīšanu, ko organizē Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu. 4. maijā notiks tūrisma maršruta "Noķer Ziedoni" atklāšana ar velobraucienu Jūrmalā no Slokas caur Kauguriem uz Ķemeriem, Imanta Ziedoņa bērnības zemē – Lapmežciema pusē – visu dienu norisināsies dzejnieka 90 gadu jubilejas pasākums "Uzziedi Lapmežciemā", bet Tukumā izskanēs dejas, dzejas un mūzikas iestudējums "Par Tevi".

Projekts "Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni" tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. To īsteno Tukuma novada pašvaldība sadarbībā ar partneriem – Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības Kultūras nodaļu, Engures Saieta namu, Lapmežciema Kultūras namu un Lapmežciema muzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti