Sadaļas Sadaļas

Dziesmu un deju svētku padome rosina veikt pētījumu, kas sniegtu vadlīnijas koru darbībai Covid-19 apstākļos

Dziesmu un deju svētku padome rosinājusi veikt pētījumu, kas sniegtu vadlīnijas koru mēģinājumu un koncertu norisei pašreizējos epidemioloģiskajos apstākļos, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Lana Kazlauskiene.

25. septembrī notikušajā Dziesmu un deju svētku padomes sēdē izskatīti jautājumi, kas skar amatiermākslas kolektīvu – koru un vokālo ansambļu – darbību epidemioloģisko ierobežojumu kontekstā, gatavošanos 2021. gadā plānotajiem XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kā arī svētku infrastruktūras būvniecības gaitu.

Latvijas Universitātes profesors, infektologs, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis un Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs informēja klātesošos par pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī un pasaulē.

Ņemot vērā tendenci Covid-19 gadījumu skaitam pieaugt, veselības nozares speciālisti ieteica arī turpmāk ievērot divu metru distanci amatierkoru un vokālo ansambļu dalībnieku vidū.

Padome uzklausīja veselības speciālistu ieteikumus par apstākļiem un rīcību, kas iespējami mazinātu inficēšanās risku koru un vokālo ansambļu mēģinājumos un koncertos. Padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Klišāns aicināja ciešā sadarbībā ar pašvaldībām veicināt šo norādījumu īstenošanu un kopīgiem spēkiem meklēt veidus amatierkoru kustības nepārtrauktības nodrošināšanai. Tāpat padome rosināja valstī veikt pētījumu, kas sniegtu zinātniski pamatotas vadlīnijas koru mēģinājumu un koncertu norisei pašreizējos epidemioloģiskajos apstākļos, norādot, ka Dziesmu svētku kustība ir atvērta sadarbībai.

Par gatavošanos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem vēstīja Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

Rēķinoties ar epidemioloģisko situāciju valstī, pašlaik tiek meklēti dažādi risinājumi un formas 2021. gadā plānoto svētku sarīkošanai un tradīcijas pēctecības nodrošināšanai.

Sēdē par Mežaparka Lielās estrādes būvniecības gaitu informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks, Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins. Viņš pavēstīja, ka pamatprojekts tiks īstenots laikā līdz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Pēc tiem būvniecības darbi atsāksies, tostarp tiks veikta vēsturiskā paviljona rekonstrukcija un Dziesmusvētku ekspozīcijas izveide, ko plānots pabeigt nākamā gada nogalē.

VSIA "Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions"" ledus halles projekta realizācija notiek līgumā noteiktajos termiņos, informēja centra valdes loceklis Daniēls Nātriņš. Ledus halli plānots nodot ekspluatācijā 2021. gada 17. martā. Multifunkcionālās manēžas projekta realizācijai nepieciešamās būvatļaujas saņemšana varētu notikt līdz septembra beigām, pēc kā tiks sagatavota iepirkuma dokumentācija, lai realizētu projektēšanas un būvdarbu iepirkumu. Centrālā sporta laukuma, vieglatlētikas treniņa laukuma rekonstrukcijas projekta realizācija tiks pakārtota XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, rezultātā būvdarbus paredzēts uzsākt 2021. gada rudenī, līdz tam laikam veicot projektēšanas darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt