"Es esmu lūgusi partijas nākt ar savām piecām svarīgākajām prioritātēm un trīs saviem svarīgākajiem nozaru jautājumiem, kur viņi jūt, kas būtu viņu potenciālie cilvēki, kas varētu vadīt, piepildīt sevi. Nevis par personālijām, bet par nozarēm – kas ir viņu talanti, viņu svarīgākās jomas," nepilnu diennakti pirms tikšanās ar potenciālajiem partneriem skaidroja kandidāte. Viņai esot svarīgi, lai iespējamie koalīcijas partneri, piekrītot darbam valdībā, nejustos tā, ka nevar realizēt savu potenciālu.
Vaicāta par pašas pārstāvētās apvienības "Jaunā Vienotība" vēlmēm, Siliņa teica, ka, viņasprāt, darbu līdzšinējā amatā varētu turpināt izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, kuras vadībā jau sagatavots piedāvājums skolu tīkla reformai.
"Nav noslēpums, ka parasti, ja ir premjers vienai partijai, tad parasti ir arī Finanšu ministrija tai partijai, Ārlietu ministrija arī mēdz būt tai partijai. Es domāju, ka tas ir mūsu koalīcijā runājams jautājums, vai mēs pie tā principa pieturamies," vairoties sniegt nepārprotamas atbildes par to, vai arī nākamajā valdībā darbu līdzšinējā amatā turpinās, piemēram, finanšu ministrs Arvils Ašeradens un klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars, sprieda Siliņa.
Līdz šim opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdis Viktors Valainis izvairījās iezīmēt ZZS ambīcijas attiecībā uz konkrētām ministrijām, sakot, ka "daudzas atbildes slēpjas partiju programmās".
Mazliet konkrētāks savā atbildē bija "Apvienoto sarakstu" (AS) pārstāvošais Edgars Tavars. No viņa teiktā izriet, ka AS būtu ieinteresēta pārraudzīt aizsardzības jomu, kā arī reģionālo politiku, vides aizsardzību un zemkopību. Kariņa valdībā AS pārziņā bija gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, gan Zemkopības ministrija.
Tikmēr Nacionālās apvienības valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava atgādināja, ka, runājot par iespējamu ministriju sadali, pirmkārt, jāgūst atbilde uz jautājumu par to, kāds būs partiju sadarbības formāts nākamajā valdībā. "Es domāju, ka mums ir ministri, kas ir labi strādājuši, un tas arī ir jānovērtē," viņš teica.
Bez pretenzijām uz konkrētiem ministru amatiem uz sarunām par iespējamu līdzdalību Siliņas vadītā valdībā došoties arī līdzšinējie opozicionāri no partijas "Progresīvie". "Mēs piedāvāsim savu redzējumu par, mūsuprāt, tiešām spēcīgākajiem kandidātiem un arī to, kādas ir mūsu politiskās vīzijas attiecīgajām nozarēm," sacīja "Progresīvo" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Šuvajevs.