Kas notiek ar “Jaunās Vienotības” finanšu skandāliem un partiju kontroli?

Arvils Ašeradens, Signe Jantone, Ineta Cīrule, Amīlija Raituma, Iveta Kažoka, Renārs Kadžulis, Gunārs Kūtris, Edgars Tavars

Jānis Domburs 24.aprīlis, trešdiena 21:15

Saeimas vadība solīja komandējumu uz Ķīnu apstiprināt, pēc tam «mēģināja kurpītes notīrīt ap mani», sūrojas Šlesers

Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu vadītājs, opozīcijas deputāts Ainārs Šlesers ("Latvija Pirmajā vietā (LPV)), kura viesošanās Ķīnā kopā ar vairākiem citiem deputātiem no šīs pašas parlamentāriešu grupas solījis izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, apgalvo, ka pirms došanās uz Ķīnu vairāki Saeimas prezidija locekļi, tostarp Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)) viņam mutiski solījuši deputātu komandējumu uz Ķīnu apstiprināt.

Raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumā nepilnu diennakti pēc atgriešanās no Ķīnas Šlesers sacīja, ka mutiskus solījumus par komandējuma atbalstīšanu esot saņēmis gan no Saeimas spīkeres Daigas Mieriņas, gan no Saeimas sekretāra Edvarda Smiltēna ("Apvienotais saraksts"), gan no Saeimas sekretāra biedra Jāņa Grasberga (Nacionālā apvienība). Tāpat par iecerēto vizīti viņš mutiski esot informējis "Jaunās Vienotības" (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Edmundu Jurēvicu un partijas "Progresīvie" Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Andri Šuvajevu.

Atbildot uz Jāņa Dombura jautājumu par to, kādus secinājumus Šlesers izdarījis pēc notikušā, politiķis pavēstīja, ka esot iemācījies, ka nevajag uzticēties "tiem, kas sola un pēc tam piemāna".

"Tas, ka mēģināja kaut kā kurpītes notīrīt ap mani pēc tam, kad es aizbraucu uz Ķīnu, man bija nepatīkams pārsteigums," viņš teica.

No Šlesera iesnieguma Saeimas prezidijam un Starpparlamentu attiecību birojam redzams, ka līdz ar Šleseru šo iesniegumu parakstījuši vēl septiņi deputāti – Aleksandrs Kiršteins (NA), Kristaps Krištopans (LPV), Linda Liepiņa (LPV), Ramona Petraviča (LPV), Viktorija Pleškāne (tobrīd – "Stabilitātei!"), Ričards Šlesers (LPV) un Edmunds Teirumnieks (NA). Viņi visi kopā devās teju divas nedēļas ilgajā, Ķīnas puses apmaksātajā vizītē.

Pēc Šlesera teiktā, daži Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu dalībnieki, piemēram, Andrejs Judins (JV) un Andris Bērziņš (ZZS) jau sākotnēji, kad Šlesers viņus uzrunājis personiski, esot atteikušies no brauciena uz Ķīnu. Tikmēr deputāte Līga Kļaviņa, pēc viņa teiktā, sākotnēji esot apliecinājusi interesi par dalību šajā vizītē, bet pēc tam savu viedokli mainījusi.

Tikmēr "Progresīvo" deputāts Ervīns Labanovskis diskusijā skaidroja, ka viens no iemesliem, kādēļ viņš pats nolēmis vizītē nepiedalīties, sacīja, ka, viņaprāt, daļa no Saeimas deputātu grupas nemaz īsti neesot iesaistīta. Kad Šlesers teica, ka tie ir meli, Labanovskis skaidroja, ka nedz viņš, nedz viņa frakcijas biedre deputāte Skaidrīte Ābrama "līdz pat šim brīdim" neesot redzējuši vizītes programmu. "Nav sanākusi darba grupa, kas šo programmu izvērtētu, vienotos par mērķiem, ko mēs šajā vizītē vēlamies sasniegt," tā Labanovskis.

Savukārt Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu vadītāja vietnieks Aleksandrs Kiršteins, kura pārstāvētās NA politiķi iepriekš atzinuši, ka viņš un Teirumnieks vizītē uz Ķīnu devušies, par to iepriekš neinformējot NA Saeimas frakciju, diskusijā apgalvoja: "Nevienu braucienu nekad frakcija nav apspriedusi. Es, piemēram, nekad nezinu, kur brauc Kola kungs (Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols – red.)."

Jāpiebilst, ka trešdien, tas ir, nepilnu diennakti pēc atgriešanās no Ķīnas no savas Saeimas frakcijas izslēgta līdzšinējā  "Stabilitātei!" deputāte Viktorija Pleškāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti