Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?

Edmunds Jurēvics, Harijs Rokpelnis, Artūrs Butāns, Andris Šuvajevs, Aleksejs Rosļikovs, Ainārs Šlesers. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.

Jānis Domburs 29.novembris, trešdiena 21:15

14. Saeimu gaidot – partija «Stabilitātei!» par ledus halli Rēzeknē un sankcijām pret Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partija “Stabilitātei!” neatbalsta sankciju ieviešanu pret Krieviju, Ukrainas karā tā nenostājas nevienā no pusēm un nelieto vārdu agresors, jo slikti rīkojas abi konflikta dalībnieki, turpretim pašu partijas dibinātāju – “Saskaņas” konsultantu  Valērija Petrova un Jefimija Klementjeva agrākajās darbībās neko nosodāmu tā nesaskata, jo tiesas lēmumu nav un šajās lietās ir saskatāms konkurentu pirksts, diskusijā “Kas notiek Latvijā?” atzina “Stabilitātei!” valdes loceklis Aleksejs Rosļikovs.

Partijai “Stabilitātei!” 2% robežu SKDS reitingos izdevās sasniegt tikai martā, bet pašlaik tā joprojām kūļājas aptauju lejasdaļā ar 1,6% atbalstu aprīlī/maijā.  “Stabilitātei!” pārstāvis Pāvels Kuzmins uz to atbildēja ar tradicionālo atrunu – ar statistiku ir viegli manipulēt. Savukārt Aleksejs Rosļikovs jauno partiju izredzes saskata tieši faktā, ka liela daļa sabiedrības ir vīlusies valdošajās partijās. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās “Stabilitātei!” startēja tikai ar trim sarakstiem, lai gan solīja pretendēt uz vietām vismaz desmit pašvaldībās.

Logopēde un patlaban arī partijas "Stabilitātei!" biedre Ina Barkanova savulaik zaudēja darbu tieši tādēļ, ka nebija vakcinējusies pret Covid-19. Šā iemesla dēļ viņa iepazinusies ar Alekseju Rosļikovu un piekritusi piedāvājumam iesaistīties politikā. Arī Rīgas Stradiņa universitātes darbiniece Laura Valgere atzina, ka katrs izvēlas partiju, kuras uzskatiem piekrīt. Viņa savulaik bijusi klāt arī Alda Gobzema partijas dibināšanā, taču tā arī nav iestājusies viņa veidotajā organizācijā. Advokāts un no iekšlietu sistēmas patlaban jau atvaļinātais jurists Vilis Sruoģis politikā iesaistījies tādēļ, ka nevēlas palikt ārpus procesiem, kas pašlaik notiek Latvijā.

Partijas “Stabilitātei!” pārstāvji neatbild uz jautājumu, vai Ukrainas karā Krievija ir agresorvalsts. “Karš nav atbalstāms, tas ir ļoti svarīgs moments. Uz doto momentu mēs skatīsimies, kā attīstās situācija, bet neviena iesaistītā puse neuzvedas tā, kā vajadzētu,” sacīja Aleksejs Rosļikovs. Sankcijas pret Krieviju “Stabilitātei!” neatbalsta, jo no tām nekāda labuma neesot, bet Latvijā cilvēkiem tikai nākas ciest. Varētu tam piekrist, ja visas Eiropas valstis rīkotos vienādi, bet kāpēc gan Ungārija un Slovākija ir kaut kādi izņēmumi, jautāja Pāvels Kuzmins. Viņš uzskata, ka no sankcijām visvairāk cietīs pensionāri un mazturīgie iedzīvotāji. Ir politiski lozungi, un ir reāla darbība, pašlaik Rēzeknē bez karstā ūdens ir 27 000 cilvēku. “Vietējai pašvaldībai jau iepriekš vajadzēja domāt par koģenerāciju, bet tā vietā ir uzbūvēta ledus halle. Nu, forši, lai spēlē hokeju,”  rezumēja Aleksejs Rosļikovs.

Potenciālie “Stabilitātei!” vēlētāji pārstāv dažādas tautības, taču vienā no partijas rīkotajām konferencēm izteikti dominēja krievu valoda. Runājot par apmācību valodām skolās, “Stabilitātei!” uzskata, ka izglītība mazākumtautību valodās ir jāsaglabā, bet kompetenču izglītības reforma ir jāatceļ, jo trūkst mācību materiālu, piemēram, vispār nav nekādu grāmatu un ir tikai vadlīnijas, šādu viedokli raidījumā “Kas notiek Latvijā?” pauda logopēde Ina Barkanova. Viņa savu pārliecību pamatoja ar profesionālo pieredzi, kas liecinot, ka ne visi cilvēki spēj viegli apgūt valodu.

Rīgas domē “Saskaņas” laikā dāsni atalgotais konsultants Valērijs Petrovs vēlēšanās partijas “Stabilitātei!” sarakstos nekandidēs, turklāt viņš patlaban jau ir pametis partiju, lai gan piedalījās tās dibināšanās, apliecināja Aleksejs Rosļikovs. Pēc viņa teiktā, gan Valērija Petrova, gan arī otra “Stabilitātei!” dibinātāja Jefimija Klementjeva lietās nekādu rezultātu nav. “Mēs gaidām, ko pateiks tiesa,” tāda bija viņa atbilde uz jautājumu, vai “Saskaņas” laikā pastāvēja sistēmiska savējo darbā iekārtošana.  

Pilnu 30. maija raidījuma ierakstu var noskatīties šeit

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti