Zoodārza apmeklētājs sūdzas policijai par ķengura gulēšanas pozu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kāds Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza apmeklētājs vērsies Valsts policijā (VP) par, viņaprāt, nedabiskā pozā guļošo ķenguru Kingarū, LSM.lv apstiprināja Valsts policijas pārstāve Krista Andersone. Veicot apskati uz vietas, policijas darbinieki konstatēja, ka ķenguram nekas nekait.

Sākotnēji apmeklētājs par savām bažām informēja zoodārza darbiniekus. Apmeklētājam tika paskaidrots, ka ķengurs tā guļ, jo jūtas omulīgi uz apsildāmās grīdas, taču šī atbilde cilvēku neapmierināja un viņš vērsās policijā, informēja zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Policijas darbinieki izbraukuši uz zoodārzu, pārbaudījuši saņemto informāciju par zooloģiskajā dārzā mītošā rudā ķengura nedabisko gulēšanas pozu, un tā neapstiprinājusies, norādīja VP pārstāve.

Policijas darbinieku klātbūtnē ķenguri piecēlušies kājās.

No zoodārza atbildīgās personas tika pieņemts arī paskaidrojums.

Pēdējā laikā Rīgas zoodārza darbiniekiem bieži nācies atbildēt uz jautājumu, kāpēc rudais ķengurs Kingarū guļ uz muguras, daudzuprāt, nedabiskā pozā, kas liekot domāt par viņa kritisko veselības stāvokli.

Zoodārza pārstāvis skaidroja, ka dzīvniekam labpatīk apgulties uz apsildāmās grīdas, kas ir silta un komfortabla.

Zoodārzs aicināja apmeklētājus uzticēties zoodārza darbinieku profesionalitātei un dzīvnieku uzvedības un paradumu pārzināšanai, vienlaikus cerot, ka vairums zoodārza apmeklētāju Kingarū neparasto gulēšanas pozu uzlūko ar labvēlīgu smaidu.

Tiem, kas dzīvnieka guļus pozā saskata veselības problēmas, zoodārza darbinieki atgādināja, ka rudie ķenguri Rīgas zoodārzā regulāri vairojas, tādēļ ir pamats domāt, ka dzīvnieki jūtas labi. Turklāt vēl nesen visi priecājās par ķengurēnu, kurš uzsāka patstāvīgas gaitas ārpus mammas somas.

Ķenguriem raksturīga visai spontāna reakcija uz jebkuru traucējumu, tāpēc mītnes apsildei nevar tikt izmantoti radiatori. Siltumu nodrošina ar apsildāmas grīdas palīdzību, bet ķenguri meklē vietu, kur ir vissiltāk. Tas izskaidro, kādēļ mītnes iekārtojumā nav zaru, plauktu un citu priekšmetu. Klajā stepe, kurā ķenguri dzīvo savvaļā, arī ir klajums, kur, strauji skrienot, nav šķēršļu, ar ko sadurties.

Ķenguru mītni uzkopj katru dienu ap pulksten 12.00, kad tiek veikta arī mītnes grīdas dezinfekcija un barības izvietošana.

Vasarā, kad ķenguriem ir karsti, tie vēsajās smiltīs izrok bedri un tajā apguļas līdzīgā pozā, kā tas zoodārzā guļ uz siltās grīdas.

Rīgas Zooloģiskā dārza kolekcijā ir 4 rudie ķenguri un 6 tiem vizuāli līdzīgie purva valabiji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti