Dienas ziņas

Svētes pamatskolā bērnu skaits pieaug

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sola novērst nepatīkamās smakas Ventspilī

Ventspils ostā sola savākt iedzīvotājiem traucējošos benzīna tvaikus un smaku

Šonedēļ publiskai apspriešanai nodota uzņēmuma “Ventspils nafta” darbības atļauja, kas jāatjauno ik pēc septiņiem gadiem. Šoreiz atļauja par bīstamu un dažādu emisiju izraisošu kravu pārkraušanu Ventspils brīvostā paredz ilgi gaidītu jaunumu - tvaiku absorbēšanas iekārtu, kas savāks nepatīkamos benzīna kravu tvaikus gan no kuģiem, gan dzelzceļa cisternām.

Līdz šim smakas, kas nāk no tuvu dzīvojamajiem rajoniem esošās ostas, ir bijis viens no lielākajiem ventspilnieku neapmierinātības cēloņiem.

Par to, lai visiem uzņēmumiem, kas darbojas Ventspils brīvostā būtu atļauja saimnieciskās darbības veikšanai, ir atbildīga Valsts vides dienesta (VVD) reģionālā pārvalde. Bet, kur un kas var atrasties Ventspils pilsētā, paredz pašvaldības teritoriālais plānojums.

Likumdošana paredz, ka atļauju par saimnieciskās darbības veikšanu jāatjauno ik pēc septiņiem gadiem un Valsts vides pārvalde var lūgt arī padziļinātu kaitējuma uz vidi novērtējumu. Šonedēļ uzņēmums ''Ventspils nafta'', kas ir viens no trijiem nepatīkamu naftas produktu smaku radītājiem pilsētā, nācis klajā ar jaunu projektu, kurā paredzēta tvaiku savākšanas iekārta.

Reālā situācija Ventspilī daždien izsauc pamatotas bailes un nepatīkamas sajūtas:

ja pūš ziemeļu vējš no dziļūdens piestātņu puses vai tieši otrādi: ir pilnīgs bezvējš, bet intensīvi tiek krauti naftas produkti, tad pilsētā jūtamas kodīgas smakas. Tas izskaidrojams ar tvaikiem, kas tiek izspiesti no kuģu tilpnēm un dzelzceļa vagoniem.

“Smaka ir labsajūtas traucējums. Smaka nav kaitējums. Smaka neko ļaunu nedara. Smaka ir smaka un ir labsajūtas traucējums,” pauda Ventspils reģionālās vides pārvaldes speciāliste Anna Adamsone.

Smakas Ventspilī rada trīs uzņēmumi, “Ventspils nafta”, “Ventbunkers” un “Ventall termināls”, kam jau savlaicīgi uzstādītas rekuperācijas iekārtas. Uzņēmums “Ventspils nafta” izstrādājis jau otro tvaiku savākšanas iekārtu projektu, tikmēr reģionālais VVD reizēm saņem vairāk par desmit sūdzībām dienā par nepatīkamām smakām Ventspilī.

“Protams, likumdošanā noteiktas robežas, ko pārsniedzot, smakas ir ne tikai nepatīkamas, bet pat kaitīgas,” pauž SIA ''Ventspils nafta termināls'' projektu vadītājs Toms Birnbaums.

Lai arī uz sabiedrisko apspriešanu bija ieradušies pavisam maz ventspilnieku - vairāk paša uzņēmuma un vides dienestu pārstāvji, vēl līdz 13. aprīlim ikviens var iesniegt savus ierosinājumus vai pretenzijas Vides dienesta Ventspils reģionālajā pārvaldē. Savukārt iekārtas, kas novērsīs smakas, ko rada osta, “Ventspils naftas” termināļa rezervuāru parkā  tikšot uzstādītas līdz nākamā gada maija beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti