Ķepa uz sirds

Izglābta no zvēru ģērētavas – vai var pieradināt ūdeli?

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Trīs kaķi ziedu veikalā – talismans saimniecei un terapija apmeklētājiem!

«Uzmanību, mīļi kaķi!» – floristikas veikals, kur strādā arī divas kaķenes un runcis

"Uzmanību, mīļi kaķi!" Šāds uzraksts brīdina, ienākot Sanitas Cipruses ziedu veikaliņā, kur saimnieko arī Roze, Lillija un Morics, kuri nākuši no patversmes, bet tagad dienas aizvada, palīdzot floristikas darbos.

Floristika ir Sanitas darbs un hobijs jau vairāk nekā piecus gadus. Katrs pumpurs izlolots un apčubināts, lai iepriecinātu mazus un lielus.

Visus darbus viņa veic kopā ar savu komandu – trim kaķiem, kuri veikaliņā strādā un dzīvo jau kopš pašiem pirmsākumiem.

"Es šeit pavadu pat ļoti daudz laika, jo mani divi suņi, viņi mani satiek svētdienā mājās, un tad viņi ir laimīgi. Ar kaķiem es tiešām, – ja diennaktī ir 24 stundas, mums ir dienas, kad es esmu 18 [stundas] kopā un varbūt reizēm pat visas 24 –, mēs esam kā cimds ar roku, vislabākā komanda."

Visi Sanitas kaķi nākuši no patversmes. Pirmās veikaliņā sāka dzīvot kaķu dāmas Lillija un Roze. Pasē gan kaķenēm ir divi vārdi, un to došanas stāsts ir neparasts.

Saimniece atklāja: "Viņām ir divi vārdiņi, mājas saucās ''Elizete'', un tad atvasinājums ir Roze Lizete un Lilija Zete, un tad, kad viņas atveda mājās, bija 2. septembris, un tad arī Lizetēm un Zetēm ir vārda diena, tad man likās, ka tā dabiski viss plūsmā izveidojās."

Runcis Morics savukārt darbu veikalā uzsāka jūlijā, liepziedu laikā, tāpēc arī viņa otrais vārds ir Liepiņš. Katram darbiniekam ir pienākumi un galvenais no tiem – viesmīlība. Daudzi pircēji atzīst, ka nāk uz šejieni, lai saņemtu kaķu terapiju.

"Morics vienmēr vārtīsies te pa grīdu un sagaidīs, visi trīs skrien pretī, kad slēdzas durvis, un tad tā diena, kad viņi ir paēduši, tad ir tas pirmais cēliens, kad viņi guļ, bet Rozīte vienmēr būs ar mani. Kur es iešu, viņa nāks līdzi, tad viņai vajag uz pleca pasēdēt, un viņa vienmēr būs pie letes. Jau zina, kad nāk iekšā, Rozīte jau sagaida," atklāja ziedu veikala saimniece.

Tiem, kas arī apsver domu par mīluli savā darba vietā, Sanita ieteiktu būt apdomīgiem.

Ar četrkājainajiem darbiniekiem būs jāpavada kopā daudz stundu, jāstrādā virsstundas un jāmīl kā īsti ģimenes locekļi. Savā ziedu veikalā Sanita pavada vairāk laika nekā mājās, un kaķi saimnieci redz pat biežāk nekā viņas divi suņi.

"Normālam cilvēkam vajag vienu kaķi, man ir trīs kaķi [kas dod enerģiju]; radošiem cilvēkiem tā enerģija reizēm ir augšā, lejā un jau tā svārstās, tāpēc man viņi ir trīs," viņa paskaidroja.

Savukārt, runājot par klientiem, Cipruse atzina, latvieši nav aktīvi puķu dāvinātāji – viskrāšņākos ziedus gatavi pasūtīt pavisam skumjos brīžos, nevis tad, kad tuvinieks ir dzīvs un vesels. Viņa arī pamanījusi, ka bieži vīrieši pērk ziedus piektdienas randiņiem. Taču ziedi, lai apsveiktu vārda dienā, tagad tiek pirkti krietni retāk.

Darba ikdienā neiztiek arī bez kurioziem – kaķi veikala atmosfērā iejutušies tik dabiski, ka pircēji tos bieži nepamana un padomā, ka veikala saimniece sarunājas ar… puķēm.

Sanita arī smej – ja kāds viņai pirms pieciem gadiem būtu teicis, ka viņai piederēs ziedu veikals ar trim kaķiem, tad viņa teiktu: "Ak, tu, trako cilvēk!'' Bet tagad, ja ir jāiedomājas ikdiena bez saviem pūkaiņiem, Sanitai pat nobirst asara. Bez kaķiem viņa nevar iedomāties savu dzīvi.

"Man liekas, ka viss būtu tāds tukšs, vēss, bezpersonisks. Man ir tā, ja es kaut ko dzīvē daru, tad es daru no sirds un no dvēseles, tā pamatīgi. Man liekas, jebkurā vietā, kur es esmu, gribas radīt to mājas sajūtu, to siltumu, un dot cilvēkam, kad viņš ienāk, lai viņš labi jūtas, un kaķis to vislabāk var izdarīt."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt