Dienas ziņas

Madonas lūgšanu kapelas piecu gadu jubileja

Dienas ziņas

«airBaltic» investora līdzekļu izcelsmi otrreiz nepārbaudīs

Tūjā vēlas tīrāko pludmali Latvijā

Talcinieki: Tūja nav pelnījusi netīrākās pludmales titulu

Aktīvākie Tūjas iedzīvotāji, kuri apvienojušies biedrībā „Tūjaskrasts”. uzskata, Tūja nav pelnījusi netīrākās puldmales titulu. To viņi 23.aprīlī centās pierādīt ar darbiem – Lielajā talkā.

Kopīga rīta kafija un darbu sadale, jo biedrības „Tūjaskrasts” talciniekiem šodien kopjama ne tikai jūrmala, taču pludmale ir galvenais. Talcinieks Viktors Tiško pēc sešiem darba gadiem Vācijā atgriezies Tūjā un vērtē, ka atkritumu būtu mazāk, ja varētu nodot plastmasas pudeles.

"Vācieši ir pedantiski, bet tur jau savādāka sistēma ir ar atkritumiem, tur visi atkritumi maksā naudu, viņus nevar izmest - lieli sodi; un pudeles, plastmasas pudeles - visas var nodot," stāsta Viktors.

Vēsajā rītā Tūjas pludmalē atpūtnieku nav, tikai talcinieki, bet sezonā šī pludmale ļaužu pilna, jo var teikt, ka Vidzemē tā ir galvenā atpūtas vieta pie jūras.

"Ir cilvēki, kas aiz sevis visu savāc, satīra, bet ir arī, kas mēdz tā darīt - atpūšas un aizbrauc, un atstāj visu, bet mēs jau arī, kas šeit dzīvojam, atnākam uz pludmali, redzam, un tad jau tajā brīdī nekas cits neatliek, kā savākt," skaidro Māra Ieleja.

Daudzi Tūjas iedzīvotāji atzīst, ka citu atstātus atkritumus vācot arī ikdienā, ne tikai talkas laikā.

"Mēs talkojam vismaz reizi - divas, tas ir pēc sezonas, veidojam vietējo biedrības talku, vācam, kas ir pēc vasaras palicis, neatstājam uz aprīli, kad ir lielā Latvijas talka," saka biedrības „Tūjaskrasts” valdes priekšsēdētājs Kristaps Jankovičs.

Tomēr Tūja tikusi pie netīrākās pludmales titula. Kā? Izrādās, monitorings te veikts pēc Līgo svētkiem, un saskaitīts tas, kas palicis Jāņu ugunskuros.

"Tā pludmale bija pēc Jāņu ugunskura, un ugunskurā pārsvarā bija naglas, katra nagla tika uzskaitīta, un tā sanāca tik liels atkritumu vienību skaits," skaidro Jankovičs.

Biedrības „Tūjaskrasts” dalībnieki ir apņēmības pilni šogad netīrākās pludmales titulu zaudēt un to darīt ne tikai talkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt