Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds IV

Ķepa uz sirds III

Suņu meitene Joko apēd visu, ko atrod uz ielas. Kinologa padomi

Suņa slikts ieradums ir apēst visu, ko tas atrod uz ielas. Divus gadus vecā suņu meitene Joko pastaigas laikā norij visu, kas gadās ceļā. Saimnieces Ieva un Karina ir ļoti uztraukušās un nezina, kā to mainīt.

Joko ir adoptēta no patversmes. Sākumā suns uz ielas šad tad kaut ko mēdza apēst, taču saimnieces to neuzskatīja par problēmu. Bet drīz vien Joko tas kļuva par ieradumu – zibenīgi pazūd viss, kas atrodams uz ielas.

Lai gan Joko ir laba apetīte, Ieva domā, ka sunim kaut kā trūkst. Saimnieces mēģinājušas suņa ziņkāri nomākt ar dažādiem gardumiem, tomēr tas nav līdzējis. Suņa uzvedība rada satraukumu, jo nekad nevar zināt, vai suns neapēdīs kaut ko bīstamu veselībai un pat dzīvībai.

“Joko saindējās – vemšana bija tikai vienu reizi, bet visu nakti cēlāmies augšā, viņa smilkstēja un mocījās ar lielām vēdergraizēm,” stāsta Ieva.

Risināt problēmu ieradies kinologs, dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs. Viņš apgalvo, ka šāds barības meklēšanas instinkts atļauj dzīvniekiem izdzīvot dabā.

Joko gadījumā ir izveidojies uzvedības stereotips, kas sunim liek domāt, ka šāda rīcība ir saimniekiem pieņemama.

“Var redzēt, ka suns ir ļoti aktīvs un viņam dziņas ir ļoti attīstītas. Ja viņš kaut ko grib, diez vai viņš viegli atteiksies no tā. Tā ir lielākā problēma,” stāsta eksperts.

Uzvedības mainīšana var prasīt laiku. Sākumā ar suni jānodibina kontakts, lai suns pastaigas laikā pievērstu uzmanību saimniecēm, nevis tam, kas mētājas uz zemes.

Joko jāsaprot, ka pašreizējā rīcība nav pareiza. Tas nozīmē, ka ēšanas brīdī suns jāparauj prom un jāapbalvo brīdī, kad suns no zemes neko neapēd. “Viņam jāmāca, ka viņam jādzīvo tā, kā es kā saimnieks to gribu, nevis tā, kā viņš izdomājis. Ja ir korekcija, tai ir jābūt pietiekoši stiprai, lai viņš to uztver kā korekciju. Ja tā nebūs pietiekoša, viņam tā būs spēle ar asākiem noteikumiem,” skaidro Čipuštanovs.

Zooveikalos nopērkamas dažāda veida pavadas, arī tā sauktie suņa apauši – īpaša veida siksna purnam ar gredzenu zem zoda, kuram pievieno pavadu. Tādā veidā, saimniekam paraujot pavadu, suns nevar atvērt muti. Lai gan tas var šķist nežēlīgi, tas ir humānāk nekā suņa fiziska sodīšana un neapšaubāmi drošāk par to, ka dzīvnieks uz ielas var apēst kaut ko veselībai kaitīgu.

Taču izskatās, ka Joko šādi apauši nemaz nebūs vajadzīgi. Jau pēc neilga laika kopā ar kinologu suns saprot, ka uz zemes atrodamais nemaz nav garšīgāks par to, ko dod saimniece.

“Tā kā suns meklē barību, jāatrod kaut kas līdzvērtīgs. Tai arī jābūt barībai, kādam kārumam,” iesaka eksperts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti