Rīta Panorāma

Skype intervija ar Guntaru Raču

Rīta Panorāma

Dubrovņikos karantīnu ieviesa jau 14. gadsimtā

Suņa skološanas ābece: apgāzties un velties

Suņa skološanas ābece: Kā iemācīt apgāzties un velties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Komanda ''apgāzties'' var būt ļoti noderīga brīžos, kad sunim, piemēram, jānogriež nagi, jāizķemmē vēders vai pēc pastaigas jānoslauka vēders ar dvieli. Kā sunim iemācīt apgāzties un velties?

Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris pastāstīja, ka vispirms vajag mācēt sunim gulēt, lai varētu dzīvnieku noguldīt. 

"Ļoti svarīgi visu darīt lēnām. Kārumu virzīt aiz suņa, virs muguras. Vienīgais veids, kā viņu dabūt sagāzties. Komandai, kādu jūs sakāt, nav lielas nozīmes. Tādu, kādu jūs iemācīsiet, tāda arī būs.

Visas komandas sunim ir jāmāca ar domu, nevis ko mēs no viņa gribam, bet mums jāstāsta, ko viņš dara tajā brīdī, - jo suns savelk kopā to, ko dara, ar to, ko dzird.

Tajā brīdī, kad viņš gāžas, vajag arī teikt komandu. ''Gāzies'' vai kādu citu komandu. Kad tajā pozā paliek ilgi un dikti, vajag pagūt iedot kārumus, lai suns tā arī guļ," stāstīja Lielpēteris.

Suns ar laiku sapratīs, kamēr šādi guļ, kārumi visu laiku birst mutē, nav jēgas celties. Pēc laika varēs iztikt arī bez kārumiem. Atliks tikai pateikt komandu, un suns apgāzīsies. Ļoti līdzīgā veidā var iemācīt arī komandu velties. 

Apgāzties un velties var iemācīt arī uz otru sānu. Tas gan prasīs ilgāku laiku, jo suņi, tāpat kā cilvēki, ir kreiļi un labroči. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti