Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

IZM piedāvā klātienes mācības neatkarīgi no Covid

Dienas ziņas

Mežotnes sākumskolas liktenis joprojām neskaidrs

Rīgā ierodas Žirafe Vakilija

Rīgas zoodārzā žirafu puisis Kimi sagaidījis draudzeni no Austrijas

Rīgas zoodārza Žirafu mājā ieradusies Šmidingas zoodārzā Austrijā dzimusī žirafe Vakilija, kura sastādīs kompāniju tur mītošajam žirafu puisim Kimi, informēja zoodārza runasvīrs Māris Lielkalns.

Vakilija savu divu gadu dzimšanas dienu 9. augustā varēs svinēt līdzās žirafu puisim Kimi, kurš savu četrpadsmito dzimšanas dienu nosvinēja 24. jūlijā.

Vakilija tika transportēta īpaši žirafu pārvadāšanai paredzētā labiekārtotā, četrus metrus augstā piekabē, visu laiku sekojot līdzi tās uzvedībai videonovērošanas kamerās, izmantojot specializētās dzīvnieku transportētāju firmas “Crossborder Animal Services” profesionālo pieredzi.

Rīgas zoodārzs ar kolēģiem no Šmidingas zoodārza sazinājās vairākus mēnešus iepriekš. Līdz ar Vakilijas bērnības fotogrāfijām tika saņemta bagātīga informācija par viņas uzvedību, raksturu, apmācību un pats galvenais – precīza žirafītes ēdienkarte, lai Rīgā viņu sagaidītu ierastais mielasts un pazīstami gardumi, kā arī profesionāla aprūpe. 

Dabā žirafu mātītes pieaugušas kļūst triju līdz četru gadu vecumā,  taču  nebrīvē, iespējams, briedums var iestāties nedaudz ātrāk. Tomēr, ņemot vērā to, ka savvaļā žirafes parasti ir visai sabiedriskas un dzīvo kopā dažādas struktūras grupās, ir cerība, ka Kimi un Vakilija jau drīz kopā iznāks uz pastaigām lielajā āra aplokā.

2007. gadā uzbūvētā Žirafu māja ir paredzēta šo dzīvnieku vairošanas grupas (3–5 dzīvnieki) turēšanai. Kopš ēkas atklāšanas tajā dzīvoja četru žirafu tēviņu grupa, kas zoodārza darbiniekiem ļāva iepazīt šo visai sarežģīti aprūpējamo dzīvnieku uzvedības, barošanas un veterinārās aprūpes īpatnības.

Šobrīd no savulaik atvestajiem tēviņiem Rīgas zoodārzā palicis tikai Kimi – pārējās divas mira no dzīves laikā gūtajām traumām.

Āfrikā sastopamas deviņu pasugu žirafes. Rīgas zoodārzā apskatāmas ir Rotšilda žirafes, kuru izcelsme meklējama Ugandā un Kenijā. Gan malumedības, gan cilvēku saimnieciskā darbība arvien samazina žirafu skaitu savvaļā, un šī suga 1996. gadā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā. Lai koordinētu un uzraudzītu žirafu turēšanu un vairošanu nebrīvē, 1990. gadā izveidota šīs apdraudētās sugas vairošanas Eiropas programma, kuras ietvaros arī notiek Vakilijas uzticēšana Rīgas zoodārzam.

Vakilijas brauciens uz Latviju:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt