Panorāma

Māju nosaukumu vietā numuri

Panorāma

Panorāma

Rīgas zoodārza pērtiķiem jauna mītne

Rīgas zoodārza pērtiķi tikuši pie jaunas mītnes

Pie jaunas, lepnas vasaras rezidences tikusi geladu ģimene – Rīgas zoodārza pērtiķi. Divas nedēļas darbinieki centās piedabūt, lai pērtiķi uzdrošinās atstāt ierastās iekštelpas un apdzīvo Savannas pērtiķu salu. Un pirms pāris dienām tas beidzot izdevās – geladas uzmanīgi devās uz āra aploku.

Nu var kāpelēt, cik patīk, un galvenais – paši tikt pie kāruma. Nav vairs jāgaida, kad tos pasniegs kopēja. Starp kokiem izvietotas laipas, virves un platformas dažādā augstumā virs zemes. Savannas pērtiķu salu pabeidza labiekārtot jau jūlija vidū. Taču geladas nesteidzās atstāt ziemas mītni un ienākt jaunajā teritorijā. "Te ir tādi noteikumi, ja vadonis neiet, tad pārējie arī neies," stāstīja Rīgas zoodārza Zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasenko.  

Divas nedēļas bara vadonis sēdējis pie lūkas un vērojis, līdz beidzot sadūšojies. Darbinieki izvilināja ar barību, ko katru dienu lika aizvien tālāk un tālāk uz laipas.

"Pastaigāja pa salu, pārbaudīja visu, platformas, visas trepītes, alas. Tie pērtiķi ir ļoti runīgi. Tik daudz intonāciju, tik daudz visādu skaņu un katra kaut ko nozīmē. Un sarunas notika no iekštelpas un no salas. Pēc kāda laika vadonis ienāca iekšā, un mēs vēl pasmējāmies – viņš visu pastāstīs. Un tiešām tā bija, pēc stundas pusotras visi pieci kopā iznāca viens aiz otra," teica zoodārza pārstāve.

Pāris dienās sala pērtiķiem tā iepatikusies, ka dzīvniekus tagad ne par ko nevar uz nakti dabūt iekšā mītnē. Lasa augus, meklē maisos paslēpto sienu, noskaidro attiecības, laiski vēro apkārtni.

Rūpējas viens par otru, kopj kažokus un kuplās krēpes.

"Pēc sistemātikas viņi ir gandrīz visaugstāk attīstītie no visiem pārējiem pērtiķiem. Nākamais līmenis ir cilvēkpērtiķi.

Nav daudz zoodārzu, kuri tur, kuriem ir tiesības turēt tādus dzīvniekus," atzina Ivasenko.

Piecas vīriešu kārtas geladas Rīgas zoodārzā dzīvo kopš pērna gada. Pērtiķus atveda no Anglijas. Pērtiķu sala ir daļa no lielās Āfrikas savannas ekspozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt