Pirmo reizi trīs gadu laikā jāņuzāļu tirdziņā sodīts aizsargājamo augu tirgotājs

Pirmo reizi trīs gadu laikā Dabas aizsardzības pārvalde ir sodījusi kādu jāņuzāļu tirgotāju par aizsargājamo augu tirdzniecību. 16. jūnijā vienā no Rīgas zāļu tirdziņiem tika pieķerts tirgotājs, kurš pārdeva Baltijas dzegužpirkstītes. Par šādu pārkāpumu var pienākties naudas sods no 15 līdz 700 eiro apmērā.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Ilona Vilne stāsta, ka pārsvarā pircēji un tirgotāji augus atpazīst un zina, kuri jāatstāj pļavā:

"Pārbaudes mēs šogad sākām veikt jau no jūnija sākuma vismaz reizi nedēļā, un tad arī Jāņu nedēļā gan Zāļu tirgus, gan visi pārējie tirgi, kas Rīgā ir pieejami, tika apsekoti. Šogad sākām jau nedaudz ātrāk veikt kontroli, lai skatītos un brīdinātu cilvēkus, ka nedrīkst tirgot aizliegtos augus. Sabiedrība - gan tie, kas pērk, gan tie, kas pārdod, - tomēr kļūst izglītotāka, jo viņi jau daudzus gadus pēc kārtas tirgo jāņuzāles. Dodoties pārbaudēs, citreiz jau pat atpazīst un stāsta, ka zina, kurus augus drīkst vai nedrīkst tirgot. Gribētos teikt, ka tomēr sabiedrība kļūst nedaudz izglītotāka un saudzē retos augus."

Dabas aizsardzības speciālisti iesaka - pļavā vajadzētu atstāt retos un aizsargājamos augus, piemēram, naktsvijoles, dzegužpirkstītes, dzegužpuķes un dzegužkurpītes. Aizsargājams augs ir arī meža un pļavas silpurene, jumstiņu gladiola un Sibīrijas skalbe.

DAP atgādina, ka no bioloģiskā un dabas aizsardzības viedokļa aizsargājamo augu ievākšana ziedēšanas laikā ir īpaši nevēlama, jo novērš jauno sēklu izsēšanās iespējas un tātad arī auga ilgtermiņa saglabāšanos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt