Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Igaunijā aktīvi izņem pensiju 2. līmenī iekrāto

Panorāma

Uldim Bērziņam aizejot

Latvijā trīspadsmito reizi atzīmē Zemes stundu

Pasaulē 13. reizi atzīmēta Zemes stunda 

Simboliski Pasaules Dabas fonda akcijas "Zemes stunda" laikā uz vienu stundu izslēdz apgaismojumu, tā apliecinot rūpes par vidi un dzīvo dabu. "Zemes stundā" jau 13. reizi piedalījušās valstis, organizācijas un uzņēmumi visā pasaulē. 

"Zemes stunda" pasaulē pirmo reizi notika 2007. gadā, kad Sidnejā, Austrālijā vairāk kā 2 miljoni māju un uzņēmumu uz stundu izslēdza gaismu. Tas ir kā simbolisks solis, lai pievērstu pasaules uzmanību klimata pārmaiņām. 

Pasaules Dabas Fonda Latvijā direktors Jānis Rozītis noradīja stāstīja par šīgada tēmu: “Šī gada tēma ir dabas daudzveidības izzušana un visiem dalībniekiem, kas piedalās akcijā, tā zināmā mērā cilvēki norāda, ka viņiem rūp. Un viņi apliecina to, ka ir gatavi līdzdarboties dzīvās dabas saglabāšanā.”

"Zemes stunda" ir kļuvusi par vienu no pasaules lielākajām vides akcijām, kas iedvesmo cilvēkus rīkoties, lai novērstu klimata pārmaiņas. Akcijā  piedalās cilvēki, uzņēmumi un organizācijas jau no 190 valstīm un teritorijām. Latvijā tās ietvaros katru gadu tiek rīkotas talkas un dažādi izglītošanās pasākumi skolās.

“Mēs nevaram novērtēt, cik, bet mēs redzam, ka gadu no gada šis cilvēku skaits, šis uzņēmumu skaits pievienojās šai "Zemes stundas" akcijai. (..) Šie klimata un dabas jautājumi ienāk mūsu ikdienā un tas vairs nav tikai un vienīgi romantisks vai emocionāls jautājums, bet tā ir mūsu labklājība un mūsu spēja pastāvēt,” atzina Rozītis.

Dabas daudzveidība pašlaik samazinās visstraujāk cilvēces vēsturē, tādēļ svarīgi ne tikai izslēgt spuldzīti "Zemes stundā", bet par dabu rūpēties arī ikdienā, norādīja Rozītis.

“Ejiet dabā, bet ievērojiet klusumu, neatstājiet aiz sevis atkritumus. Izmantojiet takas, esiet atbildīgi dabā. Visplašāk arī zemes īpašniekiem, rūpēties par dabu arī vai tie būtu hektārs, vai tie būtu 100 hektāri īpašuma,” sacīja Pasaules Dabas Fonda pārstāvis.

Sestdienas vakarā "Zemes stundas" laikā Rīgā apgaismojums tiks samazināts vai izslēgts Brīvības piemineklim, Vanšu tiltam un Rātsnamam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt