Par nelegāli izveidotām izgāztuvēm ziņo arvien vairāk

2020. gadā saņemti nedaudz vairāk kā 5000 ziņojumu par Latvijā atrastām nelegālām izgāztuvēm, raidījumam "Vides fakti" sacīja Valsts vides dienesta (VVD) Operatīvā koordinācijas centra vadītājas vietniece Mirdza Martukāne. Tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2019. gadā.

SIA “Rīgas meži” Rīgas mežniecības mežzinis Uldis Gaiss raidījumam “Vides fakti” norādīja, ka ar nelegālām izgāztuvēm nākas sastapties regulāri un ir zināmi vairāki tā saucamie melnie punkti, kur regulāri šādas izgāztuves tiek izveidotas. 

Nelegāli atkritumi Rīgā tiek izmesti gan netālu no Bolderājas karjera, gan Dreiliņu mežā pie Ulbrokas kapiem, Sila ielā pie Šķirotavas, Ziepniekkalnā pie Ozolciema ielas.

“Rīgas mežiem ir divas smagās kravas automašīnas un divi traktori, kas nodarbojas ar atkritumu izvešanu, un, ja vien cilvēki nav atvaļinājumā, mašīnas strādā nepārtraukti,” stāstīja Gaiss, uzsverot, ka meži tiek piesārņoti nepārtraukti.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis atklāja, ka ar šo problēmu nav viegli cīnīties. Pieķert kādu patrulēšanas laikā gadās reti. “Pēdējos gadus mēs izmantojam pārvietojamās video novērošanas kameras, kuras tiek uzstādītas noteiktās vietās uz laiku. Lielākoties tās ir Rīgā, dārziņu teritorijās, kur mēdz veidoties atkritumu kalni,” skaidroja Sadovskis.

Iepriekš Rīgas pašvaldības policijas rīcībā bija vien dažas kameras, ar kuru palīdzību fiksēt pārkāpējus, bet kopš decembra to ir krietni vairāk. Kā norādīja SIA “Rīgas meži”, gadu gaitā šādu izgāztuvju un izmesto atkritumu daudzums nesamazinās. Tiesa, ziņojumi par vides pārkāpumiem tiek saņemti arvien biežāk – kopš 2015. gada to var izdarīt mobilajā lietotnē “Vides SOS”.

No visiem Valsts vides dienesta saņemtajiem ziņojumiem vairāk nekā 65% ir tieši par vidē izmestiem atkritumiem. Par atkritumu izmešanu mežā grāvī vai kur citur privātpersonas var sodīt ar naudas sodu līdz 1000 eiro, bet juridiskās personas līdz pat 2800 eiro.

Rakstu sēriju līdzfinansē:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti