Pusdiena

Grasās ieviest jaunu kārtību taksometru licenču izsniegšanai

Pusdiena

Pētījums: Baiļu sindromu veicina teroraktu atspoguļošana medijos

Ozolnieku dome nolīdzinājusi nelegālos kapus; zemes īpašnieks neko nezinot

Ozolnieku dome nolīdzinājusi nelegālos dzīvnieku kapus; zemes īpašnieks neko nezinot

Pēc Latvijas Radio vēstītā, ka Ozolnieku novadā vairāk nekā desmit gadus zinātnei veltītā mežā pastāv nelegāli ierīkoti lolojumdzīvnieku kapi, vakar, 18.augustā, tie nolīdzināti, bet krusti – aizvākti. Zemes īpašniece – Meža pētīšanas stacija – apgalvo, ka tai krusti nav traucējuši un par kapu likvidāciju neko nezina. Tikmēr domē apgalvo – pašvaldības darbinieki dzīvnieku kapu atribūtiku aizvākuši tieši pēc īpašnieka lūguma.

Latvijas Radio šonedēļ stāstīja par nelegāliem lolojuma dzīvnieku kapiem Ozolniekos mežā netālu no iedzīvotāju iemīļotas pastaigu takas. Kā liecināja plāksnīte pie krusta, svaigākais kaps tur ierīkots šogad maijā mirušajam Bruklinam. Turpat blakus atdusas arī pirms vairāk nekā desmit gadiem traģiski bojāgājušais Lāčuks, Lords un Brencis. Vietējā pašvaldība skaidroja, ka izglītos iedzīvotājus, kā pareizi un likumīgi atvadīties no saviem mīluļiem, savukārt Meža pētīšanas stacija apgalvoja – īsti pareizi tas nav, bet krusti un kopiņas zinātnei pagaidām netraucē.

Ceturtdien kapu teritorijā atklājās līdzena vieta. «Acīmredzot pašvaldība tur darbojusies, jo mēs tur nedarbojāmies,» saka Meža pētīšanas stacijas direktors Edgars Šmaukstelis. Viņš par notikušo neko nezinot. «Neko nevaru pateikt, jo nezinu apstākļus. Personīgais viedoklis ir, ka neko nevajadzēja darīt. Acīmredzot Pārtikas un veterinārā dienesta prasības ir tādas, ka pašvaldība tās ievērojusi, bet neesmu pārliecināts, ka to darīja pašvaldība, man nav innformācijas. Mūsējie o noteikti nedarīja,» skaidro Šmaukstelis, piekrītot, ka pirms kādas rīcības tā bija jāsaskaņo ar Meža pētīšanas staciju kā zemes īpašnieci.

Tikmēr Ozolnieku novada domes pārstāve Līga Tamberga atzīstas, ka nelikumīgi uzliktos krustus noņēmuši pašvaldības Saimniecības daļas darbinieki. Viņa uzsver, ka domē vispirms ticis saņemts zemes īpašnieka iesniegums ar lūgumu problēmu atrisināt. Krusti glabājoties pašvaldībā, kur dzīvnieku saimnieki tos varot saņemt.

Paši mīļdzīvnieku apbedītāji, visticamāk, par nolīdzinātajiem kapiem vēl neko nezina, un domē pagaidām neviens nav vērsies.

Jāpiebilst, ka Ozolnieku pašvaldība arī paudusi apņēmību ierīkot legālus lolojumdzīvnieku kapus. Pagaidām vienīgā tāda atdusas vieta, ko iekārtojusi pašvaldība, ir Cēsīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti