Rīta Panorāma

Aicina pieteikt progresīvus skolotājus «Ekselences balvai». Telefonsaruna ar Daci Namsoni

Rīta Panorāma

Komponists Jēkabs Jančevkis, diriģents Jurģis Cābulis, RDKS jauktais koris un albums «Aeternum»

Tropisko augu izstāde Maskavā

Maskavas Botāniskais dārzs rīko festivālu «Tropiskā ziema»

Garās un nemīlīgās ziemas laikā Maskavas Valsts universitātes Botāniskais dārzs piedāvā apmeklētājiem nobaudīt tropisko vasaru. Tūkstošiem orhideju, plēsīgo augu un sukulentu ir apskatāmi populārajā festivālā "Tropiskā ziema", kas Maskavā norit jau vienpadsmito gadu pēc kārtas.    

Kamēr uz ielas valda drēgni un pelēcīgi laikapstākļi, Maskavas Valsts universitātes Botāniskā dārza siltumnīcā zied krāšņas orhidejas. “Tropiskās ziemas” festivālā, kas cilvēkus priecē jau vairāk nekā desmit gadu, atrodami visdažādākie tropiskie augi. Daži no tiem izceļas ar īpašu krāsu, bet citi – ar neparastu aromātu un retumu. 

“Mēs izmantojam tropiskās siltumnīcas vēsturisko telpu. Oficiāli to sauc par Palmu māju. Galvenā doma ir radīt gleznainu un krāšņu ziemu. Mēs vēlamies, lai cilvēki kaut uz dažiem mirkļiem nokļūst vasarā, neskatoties uz to, ka ārā ir ziema,” stāstīja Botāniskā dārza direktors Aleksejs Retejums.

Ar 1100 dažādām šķirnēm šī ir lielākā orhideju kolekcija Krievijā. Iespējams atrast jebkuras krāsas un smaržas augus. Ir orhidejas, kas, piemēram, smaržo pēc šokolādes. Citas smaržo pēc kanēļa, bet ir arī tādas, kas smaržo pēc putekļiem.

“Kad es studēju Maskavas Valsts universitātē, kurai pieder šis botāniskais dārzs, tika uzskatīts, ka ir vairāk nekā 26 000 orhideju veidu. Mūsdienās to ir pat vēl vairāk. Šķirnes ir patiešām pārsteidzošas. Vairākas šķirnes gan izskatās tā, ka jūs pat nekad neuzminētu, ka tā ir orhideja,” stāstīja Aleksejs Retejums.

Orhidejas pastāv jau miljoniem gadu. Tās var augt teju visos klimatiskajos apstākļos, izņemot ledājus un īpaši sausus reģionus. Ar savām košajām krāsām tās jau vairāk nekā 200 gadu piesaistījušas augu selekcionārus, kas ar prieku rada jaunas šķirnes.

Starp citiem eksotiskajiem augiem atrodamas arī lielākās ūdensrozes pasaulē, gvajaves, papaijas, gadsimtiem vecas palmas, mango un ananasi. Festivālā apskatāma arī viena no bagātākajām kaktusu, alvejas, agaves un dzīvo akmeņu kolekcijām valstī.

“Tropiskās ziemas” festivāls ilgs līdz aprīlim, un tiek plānots, ka to apmeklēs tūkstošiem cilvēku.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti