Dienas ziņas

Jauns magnētiskās rezonanses centrs

Dienas ziņas

Sākas spēle «Jaunie Rīgas sargi:atceries Lāčplēšus»

Vidzemē apvieno spēkus lašu glābšanai

Lašu nārsta laikā Vidzemes pašvaldības apvienojas biedrībā un cīnīsies pret maluzvejniekiem

No 1.oktobra līdz 30.novembrim spēkā ir lašveidīgo zivju zvejas liegums. Šajā laikā laši un taimiņi dodas augšup pa upēm uz nārsta vietām. Tāpēc, lai vērtīgās zivis pasargātu no maluzvejniekiem, 12 Gaujas baseinā esošās pašvaldības apvienojušās biedrībā. Tās mērķis šoruden ir rīkot kopīgus zivju aizsardzības pasākumus, lai maluzvejniekus noķertu un sodītu. 

Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība dibināta jau aizvadītajā ziemā. Tās vadītājs uzskata, ka lašu nārsta laikā nepietiek vien upes atbrīvot no maluzvejnieku izliktajiem tīkliem. Lai nelegālā zveja neatkārtotos, vainīgajiem ir jāsaņem sods. "Jebkurš maluzvejnieks var izdarīt milzu postu upei. Pašvaldībās esam sapratuši, ka mums jāsaliek spēki kopā un jāmēģina mūsu bagātības nosargāt," pavēstīja Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs Ainārs Šteins.

Gandarīts par biedrības iecerēm ir zivju inspektors Uldis Lecbregs. Viņš atzīst, ka ar pašreizējiem spēkiem, kad Vidzemes reģionā ir vien pieci inspektori, īpaši nārsta periodā reaģēt operatīvi ir ļoti grūti. Tāpēc biedrības darbs būs liels atbalsts. "Gan pašvaldības policisti nāks palīgā. Būs entuziasti, brīvprātīgie, būs koordinatori, kas informēs, kur, kas un kā notiek," cerību pauda Valsts vides dienesta (VVD) vecākais inspektors Uldis Lencbergs.

Gaujas upes baseinā Beverīnas novads ir viens no ūdeņiem bagātākajiem. Tā priekšsēdētājs Sandris Brālēns atzīst, ka līdz ar to netrūkst arī maluzvejnieku. Viņaprāt, lai šo sērgu apkarotu, aktīvākai ir jākļūst visai sabiedrībai: "Beverīnas novadā, kas ir upēm bagāts, ir daudz sabiedrības locekļu, kuriem zivis rūp. Mūsu pienesums ar darbību biedrībā būs sabiedrībai dot ziņu - rūpējieties par to, kas jums ir, mēs jums palīdzēsim un kopīgi resursu sargāsim."

Biedrības vadītājs Ainārs Šteins uzsvēra, ka īpaši rūpīgi šoruden tiks sargātas mazās Gaujas pietekas, kur līdz šim maluzvejniecība ir maz ierobežota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti