Kenijā pārvešanas laikā uz rezervātu miruši astoņi melnie degunradži

Kenijā ceļā uz dabas rezervātu miruši astoņi melnie degunradži, vēsta aģentūra AFP. Šīs sugas dzīvnieki ir apdraudēti - pasaulē ir mazāk nekā 5500 melno degunradžu, no tiem 750 Kenijā.

Rezervāta darbinieki apturējuši citu degunradžu pārvietošanu un joprojām mēģina noskaidrot, kādēļ dzīvnieki nepārdzīvoja ceļu. Kopumā uz rezervātu veda 14 degunradžus.

Pārvedot apdraudētu sugu dzīvniekus, tiem tiek iedoti nomierinoši līdzekļi. Tas paredz riskus, bet tik daudz dzīvnieku nekad vienā reizē nav nācies zaudēt. Mirušo degunradžu skaits ir tik liels, ka tas dubulto pēdējos desmit gados pārvešanas laikā mirušo dzīvnieku skaitu. Kopumā no 2005. līdz 2017.gadam tika pārvietoti 149 degunradži, no tiem mira astoņi.

Kenijas Tūrisma ministrija norādījusi, ka dzīvnieku nāves iemesls varētu būt "sāls saindēšanās", kas radusies, jaunajā mītnes vietā dzerot atšķirīgu ūdeni, nekā iepriekš pierasts. Izmeklēšanas rezultāti gaidāmi nākamajā nedēļā. Valdība gatava sodīt cilvēkus, ja melnie degunradži ceļā miruši viņu nevērības dēļ.

Maijā malumednieki nogalināja trīs melnos degunradžus dzīvnieku vērtīgo ragu dēļ. Savukārt martā nomira pēdējais ziemeļu baltais degunradzis.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti