Īpašā pasākumā izcels gada ģeovietas - Raunas Staburaga - vērtību

Īpašā pasākumā izcels gada ģeovietas – Raunas Staburaga – vērtību. Pasākumu Latvijas simtgadei svētdien, 27.maijā, pulksten 11 rīko Dabas aizsardzības pārvalde. Pasākumā plānoti arī ģeoloģiskos procesus skaidrojoši ķīmisko eksperimentu demonstrējumi un pārgājiens gidu pavadībā.

Šādi pasākumi notiek jau vairāk nekā desmit gadus.  

Dainis Ozols: Par Raunas Staburaga pasākumu
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

“Ir Latvijas simtgades gads, un mēs tiešām gribam pievērst uzmanību arī tādām valstiska mēroga ģeoloģijas problēmām. Caur šo mazo Raunas Staburagu mēs gribam vērst uzmanību uz to, ka mums aizvien nav pieejams lielais Daugavas Staburags,” pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts Dainis Ozols.

“Plānotas ir aktivitātes aptuveni divu stundu garumā. Tā ir svētdienas rīta puse, pulksten 11 pie Raunas Staburaga. Būs stāstījums par teritorijas ģeoloģisko uzbūvi kā tādu, kā ir veidojusies Raunas senleja, kas tur zemes dzīlēs atrodas. Tad būs arī neliels pārgājiens aptuveni stundas garumā gar Raunas upīti, kur ir dolomīta atsegumi, gan uz leju no Staburaga, kur ir arī bijis šūnakmens kādreiz vēsturiskā laikā,”  pastāstīja Ozols.

Raunas Staburaga aizsardzībai tiek izstrādāts īpašs plāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti