Igaunijā lācis sācis regulāri apmeklēt Raudi kapus

Igaunijā, Kohtla-Jervē, Raudi kapsētas pārvaldnieki lūguši vietējo pašvaldību risināt problēmu ar lāci, kurš regulāri apmeklē kapus, meklējot pārtiku, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.

Kapsētas pārvaldnieku uzņēmums “Igavik” meklēja palīdzību pašvaldībā, kur ieteica dzīvnieku novērot un fiksēt viņa “vizītes” kapsētā. 

Pirmo reizi lāci jaunajos kapsētas kvartālos pamanīja vēl pavasarī. Pēc tam viņš uz kādu laiku bija pazudis, bet tagad parādījies atkal, pastāstīja kapsētas darbinieks Vladimirs Titovs, kurš pats kādā agrā rītā bija redzējis lāci.

“Lāča pēdas redzēju vairākas reizes. Viņš te stipri nekārtīgi uzvedas, izsvaida uz kapiem puķes un sveces. Turklāt izsvaida tikai košas puķes, citas neaiztiek,” medijiem atklājis Titovs.  

Pašvaldības vides speciālisti un medību jautājumu speciālisti pagaidām nolēmuši, ka dzīvnieks kādu laiku jānovēro.  Kapsētas pārvaldniekiem ieteikts fiksēt lāča apmeklējumus un dzīvnieka darbības.  

Iespējams, lāci pievilina pārtika kapsētā, jo pareizticīgo tradīcijās ir nozīmīgajos datumos nest uz tuvinieku kapiem cienastus. Ja lācis kapus apmeklēs regulāri, vietvarai nāksies meklēt kādu risinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti