Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

A. Matīss atkāpjas no amata

Turpina novērst piesārņojumu Šuņupē

Daugavpilī joprojām likvidē naftas produktu piesārņojumu Šuņupē; policija meklē vainīgo

Kopš Šuņupē Daugavpilī tika konstatēts naftas produktu piesārņojums ir pagājušas piecas dienas, bet vēl aizvien turpinās tā likvidēšanas darbi. Valsts policija veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā piesārņojums radies.

Jau pagājušajā nedēļā Daugavpils iedzīvotāji pamanīja Šuņupē izveidojušos piesārņojuma pleķi, par ko nekavējoties tika informēti Valsts vides dienesta (VVD) speciālisti. Apsekojot notikušā vietu, vides dienesta speciālisti konstatēja naftas produktu piesārņojumu 900 metru garumā.

"Tika konstatēts, ka piesārņojums nāk no Daugavpils pilsētas lietus kanalizācijas sistēmas. Tika apsekota arī šīs te lietus kanalizācijas izplūdes vieta. Un nostādinātājā tika konstatēts ievērojams daudzums naftas produktu," pastāstīja VVD Daugavpils pārvaldes Piesārņojuma kontroles sektora vadītāja Guna Novika.

Neatliekamajos piesārņojuma novēršanas pasākumos tika iesaistīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri uzstādīja absorbējošas bonas, lai piesārņojums neizplatītos tālāk, kā arī Daugavpils pilsētas Komunālās saimniecības speciālisti.

"Mums uz doto brīdi radušās aizdomas, ka šī naftas produkta koncentrācija upē ir nonākusi no juridiskas personas.

Pašlaik vēl notiek policijas izmeklēšana," norādīja Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Laizāns.

Policijā informēja, ka pašlaik policijā saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 102. panta 2. daļas par zemes, mežu vai iekšējo ūdeņu piesārņošanu ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, materiāliem vai atkritumiem, piegružošanu vai citādu kaitīgu iedarbību uz tiem jebkādā veidā, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm. 

Neskatoties uz to, ka uzņēmums "VentEko" jau veicis nozīmīgākos darbus piesārņojuma likvidēšanā un būtisks kaitējums videi nav nodarīts, VVD turpinās šīs Šuņupes teritorijas uzraudzību.

"Visticamāk, jārēķinās ar to, ka ir pali un lietus nokrišņu daudzums ir lielāks, un tāpēc būs iespējama šī naftas produktu izskalošanās no ūdensaugiem un seklākajām vietām un būs novērojama naftas produktu plēvīte vēl kādu laiku," skaidroja VVD pārstāve Novika.

Pašlaik neviena no iesaistītajām pusēm nesniedz informāciju par iespējamo vainīgo personu, jo turpinās izmeklēšana, bet, kā piebilst Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldē – pēc izmeklēšanas no vainīgās personas tiks piedzīti izdevumi par naftas piesārņojuma novēršanas darbiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti