Daugavpils Šuņupē noplūduši naftas produkti; piesārņojums lokalizēts

Daugavpils Šuņupē ceturtdien, 28. februārī, no rīta konstatēts naftas produktu piesārņojums, kas jau ir lokalizēts, informē Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Maruta Bukleviča.

Par Šuņupē pie tilta Cietokšņa ielā redzamo naftas produktu pleķi ziņojuši iedzīvotāji. VVD inspektori pēc vietas apsekošanas konstatēja, ka Šuņupes posms līdz Stacijas ielai ir piesārņots ar naftas produktiem. Uz ūdens virsmas bija izveidojusies naftas produktu plēvīte apmēram 900 metru garumā. Atklāts arī piesārņojuma avots - Daugavpils pilsētas lietusūdeņu kanalizācijas sistēmas nostādinātājakā sakrājušies naftas produkti.

VVD sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldību un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) organizēja piesārņojuma lokalizāciju. VUGD izvietoja absorbējošās bonas Šuņupes posmā lejpus tiltam līdz upes posmam, kas pieguļ SIA "Daugavpils ūdens" teritorijai, tādejādi norobežojot naftas produktu tālāko izplatīšanos.

VUGD darbinieki veica papildus piesārņojuma lokalizācijas darbus, izvietojot absorbējošās bonas arī Šuņupē lejpus konstatētā piesārņojuma avota. Ar absorbējošām bonām noslēgta piesārņojuma noplūde Šuņupē no akas.

Par notikušo ir informēti Valsts policijas pārstāvji, kas uzsāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu personu, kuras darbība izraisīja upes piesārņojumu.

VVD inspektori turpina sekot līdzi situācijai objektā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti