Ar koku stādīšanu aicina piedalīties Pasaules talkā

Ar koku sēšanas un stādīšanas akciju kustība „Lielā talka” sestdien, 21. septembrī, aicina ikvienu piedalīties “World Cleanup Day” jeb Pasaules talkā.

Pērn akcijā piedalījās 18 miljoni cilvēku no 157 valstīm un to organizēja Igaunija. Šogad to organizē Kosova un, kā Latvijas Radio sacīja Lielās talkas starptautiskā koordinatore Ieva Stare, iniciatīva radusies no Baltijas valstu talkošanas akcijām.

Katra valsts šajā dienā var izvēlēties akcentēt to problēmu, ka tai ir vairāk aktuāla. Turklāt Latvijā tā netiek kā īpaši organizēta, bet ir balstīta uz pašu iniciatīvu.

Tā kā atkritumu savākšanā liels darbs izdarīts pavasara talkās, Latvijas mērķis ir parādīt, ka vides apsaimniekošana neaprobežojas tikai ar atkritumu savākšanu.  

Ieva Stare: Par Pasaules talkuDace Simanoviča

  Stare Latvijas Radio pastāstīja, ka, piemēram, Igaunija akcentēs mazo atkritumu, tādu kā cigarešu izsmēķu problēmu, citas valstis orientēsies uz plastmasas atkritumu piesārņojuma savākšanu.

  Latvijā savukārt rāda piemēru, ka vides sakopšana neaprobežojas tikai atkritumu savākšanu, mēs ejam nākamo soli, jo mēs šo lielo darbu esam paveikuši vairāk nekā 10 gadu garumā, arī pēdējā Lielajā talkā cilvēki atzina, ka atkritumu vairs nav tik daudz, norādīja Stare.

  Savukārt pasaulē galvenais fokuss ir apzināt visvairāk piesārņotās vietas, lai pēc tam tās varētu sakopt.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti