40. puķu draugu saiets - Raunā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Tradicionālais Puķu draugu saiets šovasar  norisināsies jau 40. reizi un šoreiz - 15.jūlijā, kad savus dārzus visiem interesentiem rādīs Raunas novads. Tieši paši Raunas daiļdārzu saimnieki rosināja, lai šoreiz Latvijas puķu draugi tiktos pie viņiem, jo esot taču tik daudz, ko rādīt. Un, protams, tagad Raunā norit aktīvs gatavošanās darbs.

40. puķu draugu saiets - Raunā
00:00 / 02:01
Lejuplādēt

„Mums vēl bija te kūts iekšā, divas govis, cūka, aita bija, ar kuru es katru rītu karoju; te, kur mēs stāvam, mēslu kaudze bija, mēslu kaudze gan mums bija apkantēta un smuka, kā jau pilsētā pienākas.” - Par to, ka šajā Priežu ielas dārzā kādreiz bijusi arī kūts ar lopiņiem, tagad vairs neliecina nekas, te plešas sakopts zālājs, puķu dobes un košumkrūmi. Un šis, Jurgenu ģimenes dārzs, tad arī būs viens no tiem, kurus Raunā varēs apskatīt puķu draugu tikšanās laikā. Kā stāsta saimniece Edīte, tad tieši jūlija vidū tas arī viskrāšņāk zied:

„Sāk ziedēt dienziedes, lilijas, un flokši sāk vērties, tad tās dobes ir vienā krāšņumā!”

Protams, ik katrs daiļdārzs prasa arī pamatīgu darbu, bet Edīte un Imants par to nebūt nesūdzas.

„Tas ir prieks acīm, dvēselei tāds baudījums un sirdij ielīksmojums, viss kopā. Tā ir mana sanatorija, es izeju ārā un visu aizmirstu, lai man neliek neko citu darīt un atļauj tikai darboties pa dārzu. - Es, piemēram, aizvedu Edīti - cik ilgi pa mājām dzīvosim! -, tad viņa nelaimīga ir, viņai vajag mājās; ja rokas līdz elkoņiem zemē ir, tad viņa laimīga. Tā ir kaut kāda apsēstība. Piemēram, mums darba pietiek, bet mēs vēl iegādājāmies lauku māju un ir 4-5 hektāri, kurs es pļauju un ir vēl skaistākas ainavas,” viens caur otru stāsta Jurgeni.

Daba Raunu apveltījusi ar gleznainu ainavu, pakalniem, arī Jurgenu ģimenes dārzs ir uz viena no tiem. Neliels pakalns un vairāki dīķi ir arī „Raunas cepļa” teritorijā, par to, lai šeit būtu sakopta vide, ar dažādiem kokiem, skujieņiem, rūpējušies cepļa saimnieki. Edmunds Cinis stāsta, ka sākums nebūt nav bijis viegls:

„Mēs šo visu iegādājāmies ne tādā skatā, kā jūs to redzat, te bija „kultūras” mantojums ļoti plašs no gadsimta sākuma, bija padomju laikā saimniekojis kolhozs, tas tiešām bija jūtams un redzams. Kad tika izveidots pirmais dīķis,  tad ap viņu viss sāka veidoties tālāk, nu, protams, ka ir gandarījums, ka brauc tūristi un ekskursanti un, šeit ienākot, novērtē paveikto darbu. Gribas arvien labāk to visu uzturēt, mēs vairs savas stundas tajā darbā neskaitām.”

Raunā vai pie katras mājas ir ko skatīt un, kā stāsta Puķu draugu saieta organizatore Sallija Lakina, tad paši daiļdārzu saimnieki arī ir bijuši iniciatori, lai šurp aicinātu puķu mīļotājus no visas Latvijas:

„Mums ir ko rādīt, un mūsu iedzīvotāji pirms trīs gadiem  nāca pie priekšsēdētājas un teica - aicinām Puķu draugu saietu uz Raunu, un tā ir pagājuši trīs gadi un šis 40. puķu draugu saiets notiek Raunā. Mums būs seši dārzi un septītais būs pašvaldības objekts, un tas būs [Raunas} Staburags, Staburags tāds ir vienīgais Latvijā.”

„Mums ir ļoti, ļoti lieli tādi kolekcionāri, un šis dārzs, starp citu, būs arī puķu svētkos, kuriem ir visi iespējamie jasmīni Latvijā kolekcijā, tāpēc mēs varam būt lepni arī ar to.

Jasmīni, kā stāsta Raunas novada dārzniece Anita Lubūze, ir arī savā ziņā Raunas simbols, bet tas, ka te ļoti rūpējas par saviem dārziem, veidojies jau gadu gadiem:

„Raunā allaž ir bijuši skaisti dārzi, un viņi ir kopti, un arī Raunas centra teritorija ir kopta jau izsenis, tā kā saimnieki arī mums ir čakli, viens no otra skatās - ja viens kopj savu pagalmu, tad otrs skatās un dara līdz, meklē augus, jo latvietis jau tāds ir, ka gribas neatpalikt no pārējiem un tikt līdzi kaimiņam.”

Raunā līdz 26.jūnijam gaida pieteikumus no visiem interesentiem, kuri vēlas apskatīt novada daiļdārzus un būt kopā Puķu draugu saietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti