Pēc iedzīvotāju bažām Vides dienests ķīmisku piesārņojumu Iecavas upē neatrod

Šonedēļ Valsts vides dienests (VVD) saņēmis vairākus satrauktu Iecavas iedzīvotāju ziņojumus, kuri bažījās par iespējamu Iecavas upes piesārņojumu. VVD inspektori pēc upes apsekošanas un analīzēm secinājuši, ka šobrīd mazūdens un sausuma perioda ietekmē ir savairojušās aļģes, informēja VVD, norādot, ka ķīmisku vielu piesārņojums upē patlaban nav konstatēts.

Vides dienestā skaidroja, ka vienlaikus neseno lietavu ietekmē aļģes ir savēlušās tādos kā kunkuļos, un, ņemot vērā, ka ūdens līmenis upē ir kritiski zems, sākušies rūgšanas procesi. Apsekojot upi, izmantojot multiparametrus, konstatēts, ka ūdens nav piesārņots ar ķīmiskām vielām, un upē esošajiem dzīvajiem organismiem, tajā skaitā zivīm un vēžiem, kaitējums nav konstatēts.

Iecavas upe.
Iecavas upe.

Skābekļa līmenis un ūdens elektrovadītspēja atbilst normai.

Pēc iepriekš ņemtajām ūdens analīzēm secināms, ka pēdējo divu nedēļu laikā piesārņojums upē nav nonācis.

"VVD neizslēdz iespēju, ka uzpeldējis vai uzrūdzis kāds senāks upē nonācis piesārņojums, tādēļ papildus paņemti augsnes un grunts paraugi, kas nodoti testēšanai. Vienlaikus VVD turpinās cēloņu izpēti, tajā skaitā darbu ar blakus upei esošo komersantu," skaidroja dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti