Rīta Panorāma

Jūrmalā notiks Karsēju sporta festivāls

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Dabas fonds aicina uz pirmo Pļavas festivālu

Ar kukaiņu ķeršanu un sēklu vākšanu aizritēs pirmais Dabas fonda rīkotais Pļavas festivāls

12. augustā Rīgā, Mazjumpravas muižas teritorijā, pirmo reizi tiks rīkots Pļavas festivāls, kurā plānotas izzinošanas meistarklases, pļavas produktu tirdziņš un mūziķes Keitijas Bārbales koncerts, informēja Latvijas Dabas fondā (LDF).

Pļavas festivāls sāksies pulksten 10, kad tiks atvērts pļavas produktu tirdziņš. Tajā varēs iegādāties pļavās auguša liellopa gaļu, medu un citus biškopības produktus, aitas un kazas piena produktus, pļavas augu sīrupus, kā arī pļavas augu sēklas. Desmitos arī sāksies pastaiga un savvaļas augu sēklu vākšanas meistarklase botāniķes Rūtas Sniedzes-Kretalovas vadībā.

Festivālā par pļavu, dabas daudzveidību un ūdeņiem stāstīs pārstāvji no LDF projektiem "urbanLIFEcircles" un "LIFE GoodWater IP", Rīgas Zoodārza un Rīgas domes.

Tējas mandalu meistarklasi rīkos Evita Lūkina, savukārt entomologs Voldemārs Spuņģis – kukaiņu ķeršanu. Ar biedrības "Bišu draugs" pārstāvjiem varēs būvēt kukaiņu mājas.

Pulksten 15 Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis stāstīs par laikapstākļiem un klimata pārmaiņām, bet pulksten 18 notiks ainavu tūre gar Daugavu. Pļavas festivāla noslēgumā, pulksten 20, uzstāsies Keitija Bārbale, un vakara gaismošanas pasākumā ar biologu Uģi Piterānu varēs vērot kukaiņus. 

Pļavas festivāls tiek rīkots LDF kampaņas "Darām pļavu kopā!" laikā, aicinot cilvēkus ievākt savvaļas augu sēklas, lai palīdzētu atjaunot Latvijas dabiskās pļavas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti