Visās Jūrmalas oficiālajās peldvietās atļauts peldēt

Lielupes, Bulduru un Dzintaru kā arī Majoru, Pumpuru un Mellužu oficiālajās jūras peldvietās Jūrmalā ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte atbilst normai un ir atļauts peldēties, informēja Veselības inspekcija (VI).

Šobrīd visās Jūrmalas oficiālajās peldvietās ūdens atbilst higiēnas prasībām.

Šajās vietās var droši peldēties.

Savukārt Kolkas peldvietā Talsu novadā un Limbažu novada peldvietā Salacgrīvā ieteikums nepeldēties joprojām tiek saglabāts līdz brīdim, kad būs zināmi pašvaldības veikto peldūdens laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

VI noteica peldēšanās aizliegumu un ierobežojumus virknei oficiālo jūras un iekšzemes peldvietu pēc tam, kad šajās vietās jūlija sākumā tika konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, kas neatbilst higiēnas prasībām.

Inspekcijas speciālisti atgādina, ka aizliegums peldēties liecina, ka, peldoties šādā ūdenī, pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa–zarnu trakta infekcijas slimībām.

Jūlijā peldūdens kvalitāti varētu būt ietekmējušas pirms paraugu ņemšanas pēdējo dienu novērotās lietusgāzes un iespējamā piesārņojuma ieskalošanās no apkārtējās sauszemes teritorijas, kā arī lietus ūdeņu kopā ar neattīrītiem notekūdeņiem ieplūšana ūdenstilpēs, skaidroja VI.

Oficiālo peldvietu ūdens paraugu kvalitātes aktuālajiem rezultātiem var sekot Veselības inspekcijas tīmekļvietnē, kur atrodama arī Latvijas oficiālo peldvietu karte un informācija par peldvietu drošības aspektiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti