Panorāma

Ierobežo pasažieru pārvadājumus

Panorāma

Lutera baznīcu slēdz uz mēnesi

Neaizmirstiet notīrīt arī telefonu!

Vīrusa izplatības laikā jādezinficē arī telefoni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

"Covid-19" saslimšanu dēļ īpaši daudz tiek runāts par personīgo higiēnu un roku mazgāšanu. Tīrības un dezinfekcijas aktualizēšanas laikā svarīgi atgādināt par mobilajām ierīcēm, kas tieši tāpat pelnījušas regulāru tīrīšanu.

Bez tālruņa mūsu dzīve vairs nav iedomājama, un mūsu rokās vai pie auss tas ir gandrīz nepārtraukti. No vienas puses – kas tur liels? Tas ir mūsu, personīgais. Citiem taču nedodam. No otras puses – ar tām pašām rokām pieskaramies tik daudzām virsmām, kuras pirms mums skārušas jau citas rokas.

KONTEKSTS:

Sestdien, 14. martā,  Latvijā reģistrēto "Covid-19" gadījumu skaits sasniedzis 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Pēdējās diennakts laikā veikti 258 laboratoriskie izmeklējumi, no tiem pozitīvi bijuši 9. Kopā izmeklētas 666 personas, un Latvijā līdz sestdienas, 14. marta, rītam apstiprināti 26 "Covid-19" saslimšanas gadījumi.

SPKC arī informē, ka tiks veidota karte, kurā būs attēlota saslimstības izplatība Latvijā.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti