Dienas ziņas

Izdota Aizputes novada biogrāfiskā vārdnīca

Dienas ziņas

Madona gatavojas masku festivālam

Vāneniekus mudina būt veseliem

Vānenieces mudina līdzcilvēkus dzīvot veselīgi - vingrot un pareizi ēst

Vismaz trīsdesmit minūtes dienā piecas dienas nedēļā. Tik daudz vingrot iesaka mediķi, lai iedzīvotāji paši varētu līdzēt uzlabot veselību. Kandavas novada Vānes sieviešu klubs sācis īstenot projektu, lai rosinātu atrast laiku vingrošanai, ievērot pareiza uztura principus un pievērstu uzmanību citām aktivitātēm.

Vānes kultūras namā sanākušās dāmas nevelk kājās balles kurpes, bet gan izritina vingrošanas paklājiņus. "Man liekas, jebkurā laikā un jebkurā brīdī ir jākustas. Es vienkārši priecājos, ka mums pašiem uz vietas [ir] - nav jābrauc nekur prom, padari darbiņus un nāc uz kultūras namu," stāsta projekta dalībniece Daina.

Pirmajā nodarbībā uzdevumi nav grūti, jo, lai vingrošana kļūtu par katra cilvēka ikdienas paradumu, galvenais ir iemācītes pareizi elpot un nenodarīt  organismam pāri, bet turpmāk vingrojumi kļūšot aizvien sarežģītāki.

"Galvenokārt man kā fizioterapeitam interesē rumpja korsetes nostiprināšana - stipra mugura, stipra vēderprese, lai mēs ikdienā staigātu stalti un neradītu papildu slodzi uz mugurkaulu un nerodas dažādas no tā izrietošas problēmas," saka fizioterapeite Elīna Gajevska.

Ideja par nepieciešamību iemācīties rūpēties par savu veselību radusies Vānes sieviešu klubam ''Gunna'' un tiek īstenota ar Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstu un pašvaldības līdzfinansējumu. Interese bijusi negaidīti liela. Vingrošanas grupā jauniešiem pieteikušies desmit dalībnieki, bet pieaugušajiem gandrīz trīsdesmit.

"Par veselību jārūpējas. Labāk tagad nekā tad, kad jau būs par vēlu. Es arī pati katru dienu eju staigāt kādus piecus kilometrus un mājās mazliet pavingroju," atzīst projekta dalībniece Ausma.

"Tā projekta ideja mums arī bija - vāneniekiem būt veseliem. Vingrot, satikties ar speciālistiem, ieklausīties, padomāt un, protams, darboties. Ir mums arī paliekošas vērtības - vingrošanas rīki. Pavisam neliela, bet mums būs arī trenažieru zāle," atzīmē projekta vadītāja Gita Priede-Pileniece.

Projekts noslēgsies oktobrī, un vānenieces cer, ka līdz tam laikam izdosies noorganizēt veselības klubiņu un iesāktās aktivitātes turpināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt