VAK pieprasa apturēt izsniegto koku ciršanas atļauju Stradiņa slimnīcas teritorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Vides aizsardzības klubs (VAK) pieprasa Rīgas domei apturēt izsniegto koku ciršanas atļauju Stradiņa slimnīcas teritorijā, aģentūru LETA informēja VAK pārstāve Elita Kalniņa.

Saskaņā ar būvvaldes sniegto informāciju slimnīcas teritorijā ir iecerēts izcirst vairāk nekā 200 kokus, kas notiekot bez sabiedriskās apspriešanas. VAK uzskata par nepieļaujamu šāda mēroga koku ciršanu pavasarī, zinot, ka no 15.aprīļa Rīgā stāsies spēkā aizliegums cirst kokus.

VAK apgalvo, ka nekādā ziņā neiestājas pret slimnīcas rekonstrukciju, tomēr pieprasa rīkot koku ciršanas apspriešanu, kam jānotiek saskaņā ar likumu. Kopš 2012.gada maija ir spēkā MK noteikumi, kuri prasa šādos gadījumos rīkot publisko apspriešanu.

VAK aicina pārskatīt šo projektu un maksimāli samazināt izcērtamo koku skaitu, vēl jo vairāk tāpēc, ka būvniecības ieceres apspriešana notika 2008.gadā. Šāda daudzuma koku izciršana radikāli samazina slimnīcas teritorijas vērtību, uzskata VAK.

Kā ziņots, ceturtdien sākts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa pirmās kārtas būvniecības pirmais posms, kas paredz teritorijas sagatavošanu un būvlaukuma ierīkošanu, aģentūru LETA informēja slimnīca.

Februārī tika parakstīts līgums par slimnīcas jaunās ēkas būvniecības uzsākšanu. Slimnīca par 39 090 857 latiem būvēs jaunu korpusu, ko veiks apvienība SIA "Skonto būve" un SIA "Re&Re".

Saskaņā ar līguma termiņiem tiks sākts A korpusa pirmās kārtas būvniecības pirmais posms. Lai sagatavotu būvlaukumu un uzsāktu līgumā paredzētos plānotos darbus, tiks veikta teritorijas atbrīvošana un daļēja koku izciršana, par ko Rīgas pilsētas būvvaldē iesniegts pieprasījums un saņemta atļauja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti