No pludmales uz pilsētu – cik apģērbtam jābūt atpūtniekam sabiedriskās vietās?

Valsts policija norāda, ka nav speciālu likumu, kas regulētu, cik apģērbtiem cilvēkiem ir jābūt, atgriežoties pilsētas ielās pēc pludmales apmeklējuma. Savukārt sabiedriskajā transportā der atcerēties, ka nepieciešams parūpēties par savu izskatu pirms brauciena. Arī modes māksliniecei Šeilai ir savs viedoklis, ko paust LTV raidījumā "Četras istabas".

"Nekādi noteikumi, likumi vai reglaments Latvijas valstī nenosaka, cik kaili mēs drīkstam vai nedrīkstam atrasties uz ielas, bet tas tomēr neizslēdz to, ka mums vajadzētu ievērot vispārzināmas sabiedrības normas un vispārpieņemtus noteikumus," paskaidro Valsts policija.

Tomēr visam ir robežas un viena likuma neesamību kompensē citi: "Ja jūs pastaigāsieties kails sabiedriskā vietā un tas kādu aizskars vai viņš jutīsies apdraudēts, vai nepatīkami iespaidots, to var definēt kā sīko huligānismu, bet tas, protams, ir interpretējams jautājums, kurā brīdī iestājas sīkais huligānisms un kurā brīdī jūs esat viegli apģērbies."

Atrodoties uz ielas, citu cilvēku plikumi un ķermeņa aromāts var krietni mazāk traucēt nekā atrodoties, piemēram, tramvajā.

"Sabiedriskajā transportā drīkst pārvietoties cilvēki, ja viņi nav smērējošā, smakojošā un citiem cilvēkiem traucējošā apģērbā, bet, ja mēs runājam par plikumiem, tad cilvēkam ir jāievēro norma. Der iedomāties sevi tā cilvēka vietā un saprast, vai ir patīkami, ja tu tāds stāvētu blakus vai tev stāvētu blakus," informēja "Rīgas satiksmē".

Pārvietojoties šādā telpā, ir jābūt iecietīgiem, tolerantiem un jāpaskatās uz sevi, vai vienmēr tiek rādīts labākais piemērs par ģērbšanos un ķermeņa izraisītām smaržām.

Latvijas Televīzijas raidījums "Četras istabas" devās noskaidrot vasaras modi, kā drīkst ģērbties, lai nekļūtu par apkārtējo izsmieklu, un sastapa mākslinieci Šeilu:

"Ir viens cildens vārds - stils. Ja cilvēkam ir savs stils, tad principā tam ir jānosaka tas, kā viņš seko līdzi sezonai, vai arī, ko viņš izvēlās un visi saka - "O, tas šobrīd ir modē!" Stilu vajag lietot caur savu personisko uztveri," saka modes māksliniece un turpina par ģērbšanās ierobežojumiem peldsezonā: "Ārā ir silts un ir vasara. Ieklausies vārdā - ierobežojumi, kas ir briesmīgs un šausmīgs vārds. Tādu lieto skolā."

Šeila arī neizprot politisko etiķeti: "Man galīgi nav skaidrs, kāpēc valdība savos svarīgajos saietos ierodas uzvalkos. Vai tāpēc viņi ir labāki cilvēki, ka viņi sviedros noplūduši sēž? Taču nē, labāk atnāktu kreklos un būtu sirsnīgāk!"

Lai karstums mums neliktu ģībt, ir vērts ievērot dažas elementāras lietas. Piemēram, vilkt mugurā gaišas drēbes, kas nepievelk saules starus, un izvēlēties dabīgos auduma materiālus, kā, piemēram, linu, kokvilnu vai zīdu.

"Ieteikums ir pavisam vienkāršs un ne tikai vīriešiem - pieiet pie spoguļa un paskatīties, ko mēs tur redzam. Ja viņi tiešām jūtas apmierināti ar atkailinātu ķermeni un redzami ir muskuļi, nevis celulīts un tauki, tad viss kārtībā," saka modes māksliniece Šeila par staigāšanu puskailiem.

Likumā nav noteiktas ģērbšanās normas, un viss arī skaitoties stilīgi, jo galvenais ir justies ērti un brīvi, tomēr jāatceras cienīt vienam otru un nelikt trolejbusā kaimiņam ostīt paduses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt