Mediķi Aglonas svētku apmeklētājiem iesaka rūpēties par piemērotu apģērbu un medikamentiem

Gan svētceļniekiem, gan iedzīvotājiem, kas plāno apmeklēt tikai Aglonas svētku galvenos pasākumus, mediķi iesaka saudzēt savu veselību.

Dodoties ceļā, jāparūpējas par laika apstākļiem piemērotu apģērbu. Tāpat mediķi ieteic neaizmirst mājās arī plāksterus un apsējus, ko var izmantot, piemēram, ja noberztas kājas, kā arī pretsāpju medikamentus un zāles pret vēdergraizēm.

Tiem ticīgajiem, kas, dodoties uz Aglonu, plāno ņemt līdzi pārtikas produktus, mediķi ieteic izvēlēties tādus produktus, kas tik ātri nebojājas. Dažādi gaļas izstrādājumi, kūkas un salāti, kuros izmantots krējums vai majonēze, karstā laikā ātri bojājas. Tādēļ šādus produktus labāk līdzi neņemt.

Mediķu ieteikumi Aglonas svētku apmeklētājiemMadara Fridrihsone

  Vēl dažos mediķu ieteikumos dalās Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Arita Rudzīte: “Galvenais, kas cilvēkiem jāatceras – īpaši tiem, kas slimo ar kādu hronisku saslimšanu, – vajadzētu paņemt līdzi sev nepieciešamos medikamentus, ja ārsts ir tādus izrakstījis. Noderēs arī tādi medikamenti, kas ir paredzēti ikdienas lietošanai. Tāpat arī būtu nepieciešams  paņemt līdzi medikamentus, kas paredzēti krīzes brīžos.

  Tiem, kas sirgst ar dažādām hroniskām slimībām, vajadzētu kabatā ielikt zīmīti. Zīmītē būtu jānorāda savs vārds, uzvārds un saslimšana.

  Īpaši aktuāla šāda zīmīte ir tiem, kuriem gadās saslimšanas saasinājuma brīžos zaudēt samaņu.”  

  Aglonas svētku laikā to norises vietā dežurēs vairāk nekā 100 mediķi. Aglonā būs izveidoti vairāki pirmās palīdzības punkti, kā arī dežurēs vairākas Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta automašīnas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti