Kolkasragā atrod 150 gramus smagu dzintara gabalu

Kolkasragā 19.janvārī atrasts aptuveni 150 gramus smags dzintara gabals, aģentūrai LETA pavēstīja tā atradējs Māris Grīnpukals.

Pēdējo dienu laikā jūras krastā diezgan lielā skaitā izskalots dzintars.

"Šad un tad, kad padzirdu, ka izskalots dzintars, eju pastaigā gar jūras krastu," pastāstīja Grīnpukals, atzīstot, ka dzintara meklēšana viņam ir vaļasprieks.

Pagājušajā nedēļā viņam izdevies salasīt diezgan daudz dzintara gabalu, no kuriem viens ir paliels un sver 70 gramus. Pirmdien, 19.janvārī viņam palaimējies vēl vairāk, jo uziets 150 gramus smags dzintara gabals, un šī vēsts jau izplatījusies interneta sociālajos tīklos. Arī Kolkas pagasta pārvaldnieks Aldis Pinkens atzīst, ka tik liels dzintara gabals uzskatāms par retu atradumu.

Atbildot uz vietnē "Twitter" uzdotu jautājumu, Grīnpukals atzina, ka atrastajā dzintara gabalā nav, piemēram, kukaiņu ieslēgumu, tomēr tas ir retums jau sava izmēra dēļ.

Lai gan parasti dzintara uzpircēji piedāvājot no trim līdz septiņiem eiro par gramu dzintara, Kolkasraga dzintara atradējs lēš, ka tik liela dzintara gabala cena varētu būt augstāka - no septiņiem līdz deviņiem eiro par gramu.

Viņš internetā ievietojis sludinājumu un pieļauj, ka, saņemot labu piedāvājumu, dzintara gabalu varētu arī pārdot, lai gan līdz šim viņš dzintaru neesot tirgojis. Par šo atradumu esot interesējušies jau vairāki potenciālie pircēji. Esot arī tādi, kuri uzpērk dzintaru pārdošanai uz Ķīnu, kur par dzintara izstrādājumiem esot liela interese.

Vaicāts, vai nav vēlmes šādu retumu paturēt savā īpašumā, Grīnpukals atzina: "Gan jā, gan nē. Jāskatās, kādi būs piedāvājumi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti