Dienas ziņas

Ventspilī sākas Eiropas kultūras mantojuma dienas

Dienas ziņas

Berķenelē Raiņa jubileju nosvin ar mistēriju

Eiropas sporta nedēļā kandavnieki iepazīst Latviju

Kandavnieki Eiropas sporta nedēļā iepazīst Latviju

Lai veicinātu fiziskās aktivitātes, šonedēļ vienlaikus visā Eiropā, arī Latvijā, pirmo reizi notiek Eiropas sporta nedēļa. Kandavnieki tajā iesaistījušies ar orientēšanās spēli ''Latvija''. Tajā uz stadionā izveidotās Latvijas kartēs pēc iespējas ātrāk jāatrod uzdevumā nosauktās vietas.

Lai atrastu Balvus vai kādu citu pilsētu, šoreiz gan kandavniekiem nav jādodas ekskursijā. Visa Latvija ir Kārļa Mīlenbaha vidusskolas stadionā, tiesa, mērogā 1: 6000.

"Ir sagatavotas piecas distances. Pirmās trīs distances ir vienkāršākas, bet ceturtajai un piektajai vajadzīga arī orientierista pieredze," stāsta orientierists, trases tehniskais direktors Uldis Veiciņš.

Pirmās orientēšanās spēles "Latvija'' laukumu iemēģina 3.klases skolnieces - vārda māsas Paulas. Desmit pilsētas meitenes atrod nedaudz vairāk kā četrās minūtēs. "Ludzu bija visgrūtāk atrast," stāsta abas Paulas, atzīstot, ka Ludzā viņas nekad nav bijušas. Savukārt visvieglāk bija uziet Kandavu.

Ātrums gan šoreiz nebija tik daudz atkarīgs no fiziskās sagatavotībās, cik no ģeogrāfijas zināšanām. Lielākais klupšanas akmens kurzemniekiem - Latgales reģions, bet nereti apmaldīties sanāca arī Vidzemē.

"Kā kuras pilsētas. Lielākās, protams, zināju, bet mazākās dažas bija grūti atrast," teica K.Mīlenbaha vidusskolas 9.klases audzēkne Agnese Agapova, atzīstot, ka viņai visgrūtāk bijis atrast Strenčus, bet tagad zinās, kur tie atrodas.

Ideja par to, ka Eiropas sporta nedēļā varētu piedalīties ar orientēšanās spēli, kas vienlaikus ļauj gan kārtīgi izkustēties, gan pārbaudīt zināšanas, pieder sporta skolotājam Andrim Bambim.

"Kādreiz, braucot un ar bērniem runājot, sapratu, ka daži galīgi neorientējas Latvijā. Dažs labāk zina, kur ir Amsterdama vai Londona, nekā to, kur ir Rēzekne vai Liepāja," atzīst skolotājs.

Līdz pat vēlam vakaram piektdien pārbaudīt savas zināšanas Latvijas ģeogrāfijā varēs ikviens interesents, bet organizatori sola, ka orientēšanās spēle "Latvija" noteikti tikšot izspēlēta vēl kādreiz.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt