Iespējams, drīz atsāks gudrona dīķu sanāciju

Valdība otrdien skatīs iepriekš jau vairākkārt no darba kārtības izņemto ziņojumu par Inčukalna gudrona dīķos plānoto sanācijas darbu īstenošanas gaitu. Līdz ar to ir pamats cerēt, ka indīgā padomju laika mantojuma likvidēšana drīzumā varētu tikt atsākta un arī pabeigta laikus.

 

Lielākos strīdus par projektu ir izraisījis apstāklis, ka būvnieki jau projekta realizācijas gaitā secināja - par sākotnēji atvēlētajiem līdzekļiem to nav iespējams realizēt, jo bīstamās vielas sastāvs ir izrādījies savādāks, nekā sākotnēji plānots. Šī iemesla dēļ projektam papildus varētu būt nepieciešami līdz pat 16 miljoniem eiro.

Tomēr atbildīgajām iestādēm ar papildu līdzekļu piešķiršanu neveicās viegli, jo sabiedrībā un nevalstisko organizāciju vidū izskanēja kritika par to, ka būvnieku teiktais ir raksturojams kā mēģinājums izspiest vairāk naudas.

Tomēr Vides ministrijas pieaicinātie eksperti atzina, ka būvnieku prasības ir pamatotas, jo projekta realizācijai nepieciešamās tehnoloģijas gudrona ķīmiskā un fizikālā sastāva mainīguma dēļ iepriekš tomēr nav bijis iespējams paredzēt. Tāpēc ministrija pieņēma lēmumu, ka projektam papildu finansējums ir jāpiešķir, tāpēc darbi varētu tikt atsākti jau tuvākajās dienās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti