Daudzi augi kļūst par vitamīniem bagātiem dzērieniem. Uz galda sagūlušas nātres, plūškoka ziedi, pirparmētras, pieneņu un mārpuķīšu lapiņas, arī čīkstene no puķu dobes. Šos augus kopā ar rabarberiem un zemenēm liek blenderī, papildina ar ūdeni un sasmalcina. Ir iznācis īsts vitamīnu dzēriens, kurš nebūt nemaksā lielu naudu.
„Ļoti tieši un nepastarpināti uzņem vitamīnus, ko organisms vislabāk pārstrādā. Vitamīni, kas atrodas zaļumos vislabāk un visātrāk no visiem vitamīniem uzsūcas organismā,” saka veselīga dzīvesveida atbalstītāja Una Upīte.
Saulgrieži ir laiks, kad augi dabā ir visspēcīgākie. Madara nomierinās, āboliņš palīdzēs ārstēt klepu, savukārt kalmes dos mundrumu. Šos Līgo vakara pušķa augus vislabāk kaltēt tējā. Savukārt plūškoka ziedus iecept pankūkās vai omletē. Taču augu pazinēji brīdina - labāk vākt tikai tos augus, kurus patiešām pazīstat.
„Vajadzētu lasīt to ko pazīst. Un tagad jau arī internetā ir pieejama informācija, bet es ieteiktu apskatīties vairākās vietās par konkrētu augu, jo tur arī ir dažādi brīnumi uzrakstīti,” norāda dažādu augu pazinēja Evita Šmithena.
Katrs gadalaiks nāk ar saviem augiem, kurus varam pagatavot kokteilī. Pavasarī uzturā lietojama gārsa vai liepu un kļavu jaunās lapiņas un pumpuri. Vasaras vidū ir citi labumi – joprojām salātos var iegriezt, piemēram, nātres vai gaiļbiksīšu lapiņas. Daudz zaļumu var atrast piemājas sakņu dārzā. Biezkokteiļos kopā ar ogām vai augļiem var blendēt biešu un redīsu lapas, kā arī burkānu lakstus. „Meklēju kaut kādus risinājumus, par cik mums Latvijā šī te sezona ir ļoti īsa, kad mēs varam dabūt visus vērtīgos zaļumus – ogas, augļus, dārzeņus.Un tad ir ziemas periods pāris mēneši, kad it kā nav nekā. Un tad ir dažādi varianti, ko var audzēt, diedzēt un atkal iegūt šos te zaļos vitamīnus ziemā,” norāda veselīga dzīvesveida atbalstītāja Sanija Ciekale.
Ziemā, kad zaļumu maz, zālīšu pazinējas iesaka pievienot saberztu nātru pulveri ēdieniem, savukārt biezajos kokteiļos izmantot ķirbi.