Cauri vēzim uz veselību – tiešsaistē stāstīs par labsajūtu pēc onkoloģiskām saslimšanām

Eiropas Krūts veselības dienā, 15. oktobrī,  onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” rīko sešu stundu tiešsaistes maratonu  „Dzīvo rozā!”, kurā virkne speciālistu uzlūkos veselību no dažādiem skatu punktiem, informēja biedrības pārstāve Iveta Smilga-Krongorne.

Tiešsaistes maratonu varēs vērot vietnē “Facebook”. Pasākuma mērķis ir uzlūkot veselību no dažādiem skatu punktiem: kā baudīt fiziskās aktivitātes ikdienā arī tad, ja esi saskāries ar diagnozi “vēzis”; kā un ko ēst, lai dzīvei piedotu gan garšu, gan veselību.

Tāpat uzmanība tiks pievērsta sievišķībai, ko reizēm nepārdomāti attiecina tikai uz fiziskām izpausmēm. Tiks runāts arī par to, kā pārvarēt psiholoģisko diskomfortu un justies lieliski par spīti visam. „Dzīvo rozā!” piedalīsies cilvēki, kuri zina, ko nozīmē izdzīvot cauri slimībai uz veselību.

„Dzīvo rozā!” ir veltījums sievietēm, atgādinot, ka veselība ir un paliek viena no svarīgākajām dzīves vērtībām. Ar šo tiešsaisti “Dzīvības koks” solidarizēsies ar vismaz 40 citās Eiropas valstīs īstenotiem pasākumiem, lai mazinātu stereotipus un bailes no krūts vēža.

“Dzīvo rozā!” programma

10.00 – „Dzīvo rozā!” programmas pieteikums

10.30 – Marta Skudra, fizioterapeite, RAKUS Psihoemocionālā atbalsta centrs. Fizioterapija dzīves kvalitātei

11.30  – Dita Lase, veģetārās uztura skolas „Vegus” vadītāja. Garšvielas dzīves garšai

12.00 – Kalvis Pastars,  Latvijas Mikroķirurģijas centrs. Krūts rekonstrukcija pēc mastektomijas – iespējas Latvijā

12.30 – Ināra Pomere, sertificēta nūjošanas trenere. Kustībā ir spēks – nūjo un „Dzīvo rozā!

13.00 – Inita Sila, žurnāliste. Pieredze, kas nāk negaidīta. Grāmata “Tango ar diviem misteriem V”

13.30 – Dr.Maija Kārkliņa, ārste psihoterapeite. Kā uzturēt psiholoģisko līdzsvaru?

14.00 – Elita Keiša, psiholoģe, Veronika Stāvause, drāmas terapeite. Psihosociālās rehabilitācijas programma „Spēka Avots”  – kad aizveras vienas durvis, citas atveras

14.30 – Simona Orinska, Kristīne Vende-Kotova, RAKUS Psihoemocionālā atbalsta centra  mākslas terapeites. Kustības un dejas spēks

15.00 – Ilze Vainovska, “Dzīvības koka” Liepājas nodaļas vadītāja. Ko var reģionālā nodaļa, “Dzīvo rozā Liepājā!”

16.00 – Prof. Jānis Eglītis, Latvijas Onkologu asociācijas prezidents, Veselības ministrijas galvenais onkoloģijas speciālists. Rūpes par veselību un vēža agrīnās diagnostikas programmas un ārstēšanas iespējas arī Covid-19 laikā

16.30 – „Dzīvo rozā!” noslēgums

Pieslēgšanās tiešsaistei notiks no Psihoemocionālā atbalsta centra, kas atrodas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrā, no psihosociālās rehabilitācijas programmas „Spēka avots”, kas notiek Jelgavas novada „Upeslīčos”, no Cēsīm un Liepājas,  kā arī no dažādām vietām Rīgā, lai parādītu dzīves un domu daudzveidību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti